« Hürriyet.com.tr
MENÜ

KSK küçülüyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ekonomik darboğazı atlatamayan Karşıyaka yönetimi küçülme kararı alırken ilk iş olarak hentbol ve basketbol şubelerinin bütçelerinde indirime gidildi.

YARDIM EDEN YOK

Karşıyaka'da Onur Başkanı Selçuk Yaşar'ın kulüpten ekonomik desteğini çektiğini açıklamasından sonra ayaklarının üzerinde durmaya çalışan ancak camiadan beklediği yardım görmediği için başarılı olamayan yönetim, sonunda küçülme kararı aldı. Bu karar doğrultusunda ilk iş olarak voleybol ve hentbol şubelerinin bütçelerinde indirime gidildi.

BAŞARI YETMEDİ

Yeşil-kırmızılı yönetim, geçen sezon tarihinin en parlak dönemlerinden birini yaşayarak ligi 6'ıncı sırada tamamlamayı başaran voleybol takımının bütçesini 200 milyardan 75 milyara indirdi. Yine geçen sezon Bölgesel Lig'de namağlup şampiyon olarak 1.Lig'e yükselen hentbol takımının 65-70 milyar lira olarak tahmin edilen bütçesi ise 30-35 milyar liraya düşürüldü.

EVLİOĞLU ÜZGÜN

Yönetime, ‘‘Desteğimi çektim’’ diyen Selçuk Yaşar'ın dışında yardım eden olmadığını dile getiren Başkan Seyhan Evlioğlu, küçülme kararını üzüntüyle aldıklarını belirterek, ‘‘Yükümüz gerçekten çok ağır. Şubeler ya belirlenen bütçelerle idare edecekler, ya da liglerden çekilmek zorunda kalacağız. Başka hiç bir çaremiz yok’’ diye konuştu.

ÇÖZÜM ALTYAPI

Ağırlığı iki lokomotif şube; futbol ve basketbola verdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Evlioğlu şöyle devam etti: ‘‘Yelken ve tenis şubeleri kendilerini idare ediyor. Judoya çok fazla para harcamıyoruz. Ancak hentbol ve voleybolun masrafları ağır. Bundan böyle daha fazla altyapıya yöneleceğiz. Tek çözüm bu.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz