Ege Haberleri

EGE

  KSK’de hareket var

  Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  24 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 23 Mayıs 2010 - 22:17

  Belediye Başkanı Cevat Durak’ın yardımcısı Hüseyin Çalışkan’ın önderliğinde bir yönetim oluşturulmasını arzu ettiği bildirilirken, Dr. Bülent Zeren’in de, “Aday olmayacak” dedikodularına rağmen, Selçuk Yaşar’dan işaret beklediği öne sürüldü.

  SÜPER Lig yarışında üst üste ikinci kez Play-Off’tan hüsranla ayrılan Karşıyaka’da 28 Mayıs Cuma günü yapılacak kongre öncesi kulislerde Hüseyin Çalışkan ile Dr. Bülent Zeren’in isimleri ön plana çıkmaya başladı. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ın, kulübü iyi tanıyan yardımcısı Hüseyin Çalışkan’ın önderliğinde bir yönetimin oluşturulmasını arzu ettiği bildirilirken, taraftarların gönlünde yatan isim olan Dr. Bülent Zeren’in ise “Aday olmayı düşünmüyor” dedikodularına rağmen, Onursal Başkan Selçuk Yaşar’dan işaret gelmesi halinde kolları sıvayabileceği öne sürülüyor.
  ÇALIŞKAN: YÜKÜM AĞIR
  Erdoğan Arıca’yla el sıkışılmasında aracı olan Hüseyin Çalışkan, başkanlık talebi olmadığını belirterek, “Yüküm çok ağır. Hizmet için ille de başkan olmak gerekmiyor. Zaten kulübün içindeyiz. Play-Off’ta yönetim bazında eksiklikler olduğunu, protokolde zayıf kalındığını gördük. Yeni sezon öncesi yönetimde doğru organize olmak, Süper Lig’e direkt çıkmak için kadroyu koruyup gerekli takviyeler yapılmalı. KSK, 100. yılını layıkıyla kutlamalı” dedi. Dr. Bülent Zeren sessizliğini korumayı tercih ederken, mevcut Başkan Coşkun Keskiner de Selçuk Yaşar’ın tavrını bekliyor.
  BUCA’YI ÖRNEK ALIN
  Selçuk Yaşar-Cevat Durak görüşmesinden çıkacak sonucu dört gözle bekleyen, kulübün 100. yılının kutlanacağı 2012’de yeşil-kırmızılı ekibi Süper Lig’e görmek isteyen camia, küskünlüklerin bitmesini, Bucaspor örneğinde olduğu gibi herkesin taşın altına elini sokmasını arzu ediyor. Göreve gelecek yönetimi önemli sorunlar da bekliyor. Federasyon’a 2,5 milyon TL ödemesi gereken KSK’nin, hak edişleri verilmeyen mevcut kadroya da 2 milyon TL civarında borcu var. İddaa gelirleri kamu borçlarına kesilen Kaf-Kaf’ın, tüm branşlarda yeni transferlere ödenecek peşinatlar, piyasa borçları ve kamp masrafları için de kaynak yaratması gerekiyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı