Ege Haberleri

EGE

  Kruvaziyer Limanı ihalesi ertelendi

  Burcu TANER/ İZMİR, (DHA)
  05 Eylül 2012 - 10:42Son Güncelleme : 05 Eylül 2012 - 10:41

  Mayıs 2011’de ihaleye çıkarıldığında içindeki AVM projesi yüzünden İzmir’de taşları yerinden oynatan Alsancak Kruvaziyer Limanı Projesi ihalesinde son teklif verme tarihi 21 Eylül’e ertelendi.

  İhalenin şartnameyi alan ve inceleyen firmaların talebi üzerine ertelendiği gelen bilgiler arasında yer alırken Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, ertelemeyi ilgililere duyurdu. Kruvaziyer Limanı’nı 46 yıllığına kiralayarak işletmek için şu ana kadar İzmir Ticaret Odası, Kaya Grubu ile Global Yatırım Holding’in 15’er bin TL bedelle ihale şartnamesini aldığı öğrenildi, daha önce ihaleye katılacağı bilgisini veren Türkerler Holding ise şartname almadı.
  Teminatların 15 milyon dolar olduğu özelleştirme 21 Eylül’e ertelenen ihale ile gerçekleştirilecek. İhale bedeli peşin ya da vadeli olarak ödenebilecek. Gerçek kişiler ve yatırım fonları, ortak girişim grubuna dahil olarak girebileceği ihaleye katılmak için teklif sahibinin 2011 yılı içinde en az 100 milyon dolar ciro gerçekleştirmiş olması veya 31 Aralık 2011 itibariyle 100 milyon dolar değerinde fon yönetiyor olması şartı aranıyor. İhale şartnamesine göre yine aynı tarih itibariyle 50 milyon dolar net aktif değere ya da en az 50 milyon dolar öz sermayeye sahip olanlar da ihaleye teklif verebilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı