« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Krosun birincileri belli oldu

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları (Universiade Erzurum-2011) serbest stil kayak krosta altın madalyayı erkeklerde İsviçreli Manuel Eicher kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Bayanlarda ise 2'si kardeş sadece 4 sporcu yarışırken, Alman Christina Manhard altın madalyanın sahibi oldu.

Palandöken Kayak Merkezi'nde erkekler serbest stil kayak kros yarışlarına 32 sporcu katıldı. Elemelerdeki derecelerine göre 4'erli gruplar halinde start alan sporculardan krosu ilk 2 sırada tamamlayanlar, çeyrek finalde, ardından da yarı final ve finalde yarışmaya hak kazandı.

Yarışmadaki tek Türk sporcu Yakup Önal, dörtlü grupta ilk ikiye giremeyerek çeyrek finalde mücadele etme hakkını kazanamadı.

Final grubunda yarışan 4 sporcudan İsviçreli Manuel Eicher, bitirme çizgisine en önde ulaşırken altın madalyanın sahibi oldu. Bu sporcunun ardından ikinci gelen Rus Georgy Kornilov gümüş madalya, üçüncü olan Fransız Oliver Fabre ise bronz madalya kazandı.

Bu arada, çeyrek finalde bitirme çizgisine girmek üzereyken son tümsekte düşen Alman sporcu Andreas Tischendor, dizinden yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

BAYANLARDA ALMAN KARDEŞLER İLK 2 SIRAYI ALDI

Serbest stil kayak krosta 2'si kardeş sadece 4 bayan sporcu yer aldığından doğrudan final yarışması yapıldı.

Yarışma sonunda Almanya'dan Chiristina Manhard birinci olarak altın madalya kazanırken, kardeşi Julia Manhard ikinci oldu ve gümüş madalya elde etti. Rusya'dan Daria Vasilyeva'nın bronz madalya kazandığı finalde, Türk sporcu Zeynep Severge yarışı dördüncü sırada bitirdi.

Yarışlar sonundaki seremonilerde çiçek verilen sporcular, madalyalarını akşam düzenlenecek törenle alacak.
Güneşli bir cumartesi gününe rastlayan yarışları çok sayıda sporsever de izledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz