Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Krokili gaspçıya 36 yıl ceza istendi

  Nail KAHRAMAN/BURSA, (DHA)
  24 Nisan 2009 - 15:48Son Güncelleme : 24 Nisan 2009 - 15:48

  BURSA’da krokisini internetten belirlediği eve “Beyaz eşya servisinden geliyorum” diyerek girmek, 60 yaşındaki ev sahibi Nadire Göktaş’ın yüzüne biber gazı sıkıp kolunu kırmak, para ve ziynet eşyalarını almak üzereyken yakalanacağını anlayıp kaçmakla suçlanan İbrahim Kasapoğlu için 36 yıla kadar hapis cezası istendi.

  Merkez Gürsu İlçesi’nde geçtiğimiz Şubat ayında meydana gelen olayda iddiaya göre İbrahim Kasapoğlu, Nadire ve Dündar Göktaş çiftinin yaşadığı Atatürk Mahallesi Kurtuluş Caddesi’ndeki bir apartmanın birinci katında bulunan eve “Beyaz eşya servisinden geliyorum” diyerek girdi. Daha sonra evde bulunan Nadire Göktaş’ın yüzüne biber gazı sıkan Kasapoğlu, çırpınan kadını boğazını sıkarak ve eliyle kolunu kırarak etkisiz hale getirdi. Evdeki para ve kadına ait ziynet eşyalarını aramaya başlayan Kasapoğlu, bu sırada Nadira Göktaş’ın ekmek almaya çıkan kocası Dündar Göktaş’ın eve döndüğünü fark etti. Yakalanmaktan korkup panik yapan İbrahim Kasapoğlu, camdan atlayarak kaçmaya başladı. Koşarak kaçarken çarşı iznini kullanan bir asker tarafından yakalanan Kasapoğlu, olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alındı.

  Zanlının üzerinden yapılan aramada, kolay kaçabilmek için internet üzerindeki uydu görüntülerine bakarak çizdiği evin krokisi ve Ertuğrul Karamendes adına düzenlenmiş sahte kimlik çıktı. Ayrıca, İbrahim Kasapoğlu’nun İstanbul’da ‘Nitelikli dolandırıcılık’, ‘Sahtecilik’ suçlarından 36 yıl ceza aldığı, 13 yıl tutuklu kaldığı ve tahliyesine 1.5 yıl kala cezaevinden firar ettiği belirlendi.

  Bursa Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma bugün tamamlandı ve savcılık zanlının, ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘Yağmaya teşebbüs’, ‘Konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘Mala zarar vermek’ suçlarından 36 yıl hapisle cezalandırılması için Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açtı.

  Kasapoğlu’nun yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı