Krizin odağındaki bürokrat: Yerimdeyim, bir yere gitmiyorum

Hürriyet Haber
05.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


IMF'nin kredi ertelemesinden sonra başlayan tartışmaların odağı haline gelen Türk Telekom Genel Müdürü İbrahim Hakkı Alptürk, ihale açılacağını açıklayarak, dolaylı olarak ‘Yerimdeyim, bir yere gitmiyorum’ mesajı verdi.

Alptürk dün yaptığı yazılı açıklamada, Telekom'un rekabet koşullarına uygun bir yapıya kavuşturulmasına dönük uluslararası deneyim sahibi danışmanlık şirketlerinden hizmet alınması amacıyla ihaleye çıkacaklarını bildirdi.

Yeni seçilen Yönetim Kurulu'nun önceki günkü ilk toplantısında çıkan bu kararın yanısıra Alptürk, Şirket'in tekel hakkının 2004'de kalkması sonucu piyasa koşullarına uygun bir yapıya kavuşturulması için bir çalışma başlatılmasının benimsendiğini açıkladı.

Genel Müdür Alptürk, Telekom'un özelleştirme sürecinde gerekli koşulları sağlayacak ve uluslararası alanda yarışacak bir düzeye getirilmesini hedeflediklerini vurguladı.

Alptürk, Telekom'un etkinlik ve karlılığını artırmak, şirketi uluslararası rekabete hazırlamak ve uluslararası standartlarda olası teknolojik gelişmelere uygun vizyon ve hedefleri belirlemek amacıyla; uluslararısı deneyime sahip danışmanlık şirketlerinden hizmet alınacağını kaydetti.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı