« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Krizi Süren çözdü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Futbolcular:

Paramızı alamıyoruz. Hemen ödemezseniz kampa gitmeyiz...

Başkan Süren: Size çek verelim. Böylece paranızı Ocak ayı sonunda alırsınız...

Futbolcular:

Kabul etmiyoruz. Alacağımız parayı nakit olarak bize ödeyin...

Başkan Süren: Hakan'ın transferinden gelecek para ile sorununuzu çözeriz...

Futbolcular:

Tamam Başkan. Bir kaç gün daha bekleyeceğiz... Size inanıyoruz

Asık suratla idman

Galatasaray'da bir süreden beri devam eden mali kriz futbolcuları isyan noktasına getirdi. Dün Florya’da yapılan çalışmaya hayli asık suratla gelen futbolcular, uzun süreden beri paralarını alamadıklarını belirterek, alacaklarının ödenmemesi halinde İspanya kampına gitmeyeceklerini ifade ettiler.

Yönetimde panik

Futbolcuların bu tavrı Galatasaray yönetiminde bir panik havasının esmesine neden oldu. Yönetim, futbolcuların idman sonrasında tesislerden ayrılmamasını istedi ve birlikte yenilecek yemekte bu sorunların görüşüleceğini duyurdu. Bu gelişmeler olurken tesislere gelen Başkan Faruk Süren, sarı kırmızılı futbolcularla acil bir toplantı yaptı.

Böyle gitmez

Toplantıda futbolcular, Başkan Faruk Süren’e, ‘‘Uzun süreden beri paralarımızı alamıyoruz. Bugüne kadar hiç sesimizi çıkarmadık. Ancak bu böyle gitmez. Alacaklarımızın hemen ödenmesini istiyoruz. Aksi takdirde İspanya kampına gitmemeyi düşünüyoruz. Bu durum, bizi de çok üzüyor ama başka çaremiz kalmadı’’ dediler.

Nakit ödensin

Süren, kulübün zor bir dönemden geçtiğini ancak futbolculara paralarını Ocak ayı sonuna kadar vereceklerini belirterek ‘‘İsterseniz, size Ocak ayı sonuna vadeli çek verelim’’ önerisini yaptı. Ancak futbolcular bunu kabul etmediler ve alacaklarını nakit olarak istediler. Bunun üzerine Süren, yeni bir öneri getirdi.

Garanti verdi

Başkan şunları söyledi: ‘‘Hakan Juventus'a gidiyor. Oradan gelecek para ile hepinizin alacaklarını ödeyeceğiz. Burası G.Saray Kulübü. Burada şimdiye kadar kimsenin parası kalmamıştır. Sizin de kalmayacak. Bunun garantisi de benim. Eğer bu tutumunuzu sürdürüp diretirseniz. O zaman aramızdaki ipler kopar. Bunun da kimseye yararı olmaz.’’

Tatlıya bağlandı

Bunun üzerine sarı kırmızılı futbolcular, ‘‘Tamam başkan siz öyle diyorsanız, biz de birkaç gün daha bekleriz’’ yanıtını verdiler ve olay şimdilik tatlıya bağlandı. Bilindiği gibi Ankaragücü maçından sonra sarı kırmızılıların Rumen futbolcuları da paralarının ödenmediğini öne sürerek isyan etmişlerdi.
Bunları da Beğenebilirsiniz