Kriz yılbaşı hindisini küçülttü

Hürriyet Haber
22.12.2009 - 11:20 | Son Güncelleme:

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezlerinden hindi, marketlerdeki yerini almaya başlarken, bazı firmalar, tüketicilerin alım gücünü olumsuz yönde etkileyen küresel ekonomik kriz nedeniyle “Yarım hindi” ya da “Mini hindi” seçeneklerini piyasaya sürdü.

AA muhabirinin, kanatlı sektöründe faaliyet gösteren Banvit, Pınar ve Bolca firmalarından derlediği bilgiye göre, koli, poşet veya vakumlu paketlerde satışa sunulan hindilerde, bu yıl “Bütün hindi”lerin yanı sıra “Yarım hindi” veya “Mini hindi” alternatifleri dikkati çekiyor.

Bazı firmalar, hindilerin piştiğini haber veren özel bir termometre, pişirme torbası ve farklı tariflerden oluşan kitapçık da hediye ediyor.
“En lezzetli hindi Pınar hindi en keyifli yılbaşı için” sloganıyla piyasaya sürülen Pınar Hindi, bu yıl alternatif ürün seçeneklerine yer veriyor.
“Kara hindi”nin aksine yumuşak ve kolay pişen etiyle bilinen “Beyaz hindi”yi tüketicilerin beğenisine sunan Pınar, bu yıl ürün portföyüne eklediği “Çamlı mini hindi” seçeneğiyle dikkati çekiyor.

Taze ve doğal yemlerle beslenen katkısız bir ürün olduğu bildirilen “Mini hindi”, 3 kilo civarında özel ırk ufak hindi olması, evde kolayca pişirilebilmesi ve kendine has özel lezzetiyle öne çıkıyor.

Yumuşak etli ve çok ince deriye sahip “Mini hindi”, tavuk ile yapılan tüm menülerde kullanılabilirken, az yağlı, kolesterol oranı düşük bir ürün olarak tanıtılıyor.

Ekonomik kriz yüzünden olumsuz etkilenen alım gücü ve küçük aileleri dikkate alan Banvit de bu yıl tüketicilerin karşısına iki alternatifle çıkıyor.

Banvit, kalabalık ve alım gücü yüksek aileler için ürettiği “Poşet ve vakumlu bütün hindi”nin yanı sıra “Vakumlu yarım hindi”yi piyasaya sürüyor.

Bolu'da kurulu Bolca Hindi de “Kolili hindi bütün” ve “Vakumlu hindi yarım” seçenekleriyle tüketicilere alternatifler sunuyor.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı