« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kriz var isyan yok

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Adnan ve Nuri basın toplantısı yaptı

Ekim ayından bu yana transfer taksiti ve maçbaşı parası alamadıklarını doğrulayan kırmızı beyazlı takımın kaptanları, ‘‘Hiç bir arkadaşımız bu mali sıkıntıyı sahaya yansıtmadı’’ diye konuştu.

İNKAR EDİLEMEZ

Mali kriz nedeniyle futbolculara Ekim ayından bu yana transfer taksiti ve maçbaşı parası ödeyemeyen Antalyaspor'da, takım kaptanları Adnan ve Nuri bugün basın toplantısı yaparak içinde bulundukları durumla ilgili bilgi verdi. Antalyaspor'da yaşanan mali krizi kimsenin inkar edemeyeceğini belirten Adnan ve Nuri, ‘‘Ancak biz takım olarak bu krizi haftalardır sahaya yansıtmıyoruz. Ödemeler geciktiği için takımda bir başkaldırı veya isyan girişimi de sözkonusu olmamıştır’’ dedi.

SAHAYA YANSIMAZ

Kırmızı beyazlı ekibin kaptanları, mali krizin takımda huzursuzluğa yol açmasına izin vermeyeceklerini belirterek, ‘‘Profesyonel bir futbolcu zaten parasını alamadığı için maçta isteksiz oynamak gibi bir hata yapamaz. Bizim arkadaşlarımız da şimdiye kadar böyle bir davranışta bulunmadılar. Takım kaptanları olarak herşeyden önce biz buna izin vermeyiz. Herkes antrenmanda düzenli çalışacak, maça çıkıp 90 dakika ter dökecek. Aksini yapanı biz aramızda barındırmayız’’ diye konuştu.

MUTLAKA ÖDENİR

Antalyaspor'un tarihinde futbolcuların eşi benzeri görülmemiş bir kenetlenme içinde olduğunu ifade eden Adnan ve Nuri, şöyle devam etti: ‘‘Samsun deplasmanındaki yenilgi ve sahamızdaki Kocaelispor beraberliğinin mali kriz ile ilgisi yok. Özellikle Kocaelispor maçında istediğimiz oyunu oynayamadığımız için rakibimize puan kaptırdık. Antalyaspor'da paramızın kalacağına inanmıyoruz. Mutlaka ödenecektir. Biz futbolcular olarak formamızın hakkını vermeye devam edeceğiz.’’

SELO İYİ ÇOCUK

Adnan, sezon başında Trabzonspor'dan transfer edilen Selahattin'in takımda huzurluk yarattığı şeklindeki iddiaların dedikodudan ibaret olduğunu söyledi. Kırmızı beyazlı futbolcu, ‘‘Selahattin ve ben Trabzonluyuz. İyiniyetli bir insan. Kasıtlı hiç bir davranışını görmedik. Takıma daha çok yararlı olması için hepimiz o'na destek oluyoruz. Hepimiz de o'nu seviyoruz. Ama bir aksilik yaparsa yakasına ilk ben yapışırım. Böyle bir durum olacağını da hiç sanmıyorum’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz