Kriz ortamında 150 milyon TL'lik kredi kullandırdı

Hürriyet Haber
23.12.2009 - 17:49 | Son Güncelleme:

TÜRKİYE'nin ilk konut finansmanı şirketi olarak 2008 yılının haziran ayında faaliyete başlayan DD Mortgage, konut finansmanı kapsamında kullandırdığı kredilerin toplamı 150 milyon TL'nin üzerine çıktı.

"2009 bütçe hedeflerimizi yakaladığımız bir yıl oldu" diyen DD Mortgage Genel Müdürü Murat Aysan, şunları söyledi: "Ancak yaşamış olduğumuz global kriz doğal olarak stratejilerimizde değişikliğe gitmemize de neden oldu. 2010 yılında daha hızlı büyüyen ve yaygınlaşan bir DD Mortgage olacak. İstanbul'da konut finansmanında yüzde 1 civarında olan payımızı önümüzdeki yıl 3 katına çıkarmayı ve başta Ankara ve İzmir olmak üzere diğer illere de yayılmayı planlıyoruz."

5 ANA GRUPTA TOPLADI

Müşteri ihtiyaçlarını temelde 5 ana grupta topladıklarına dikkat çeken Aysan, konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: "İlk Ev Alımı, Yatırım Amaçlı Ev Alımı, Kredi Transferi. Eve Nakit( İpotekli Bireysel Finansman), Yurtdışında Yaşayana Türkiye'de Ev. Farklı ihtiyaçlar, farklı ürün seçeneklerini de beraberinde getiriyor. Hizmete sunmuş olduğumuz ürünlerin bazılarının sadece DD Mortgage'da bulunması nedeniyle, karar vermeden önce geniş bir tüketici kitlesi bizden de teklif almadan karar vermiyor. Toplam geri ödeme tutarı ve vade üzerinde büyük tasarruf sağlayan 14 günde bir ödeme olanağı sunan,'Sık Öde Az Öde' adlı ürünümüz, ya da mevcutta sahip olduğu konutu hemen satmak zorunda kalmadan daha iyi bir konut satın almak isteyen tüketicilere yönelik 'Önce Al Sonra sat' ürünümüz, yatırımcı kitlesi için çok özel esnek ödeme seçenekleri içeren esnek ürünümüz ya da 'Transfer ve Fazlası' gibi piyasada inovasyon olarak nitelendirilebilecek ürünlerimiz bulunuyor."

Öğrenciye konut kredisi verip taksitleri 500 TL'den başlatıyor

KONUT kredisinde 2009 yılının Finansbank açısından oldukça başarılı bir yıl olduğunu belirten Finansbank Perakende Pazarlama Grup Yöneticisi Erkin Aydın bankanın pazar payını 2009 yılında sürekli olarak arttırdığını söyledi. 2010 yılında piyasanın 2009 seviyeleri paralelinde gideceğini ifade eden Aydın, "Ancak yılın ikinci yarısından itibaren global krizin etkilerinin yavaş yavaş etkisini kaybetmesi ile beraber hızlanması beklenebilir. Finansbank, 2010 yılında piyasanın büyük oyuncularından biri olarak kredi vermeye devam edecek" iddiasında bulundu.
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Eylül 2009 raporuna göre konut kredilerinin toplam krediler içindeki payının yüzde 35 olduğunu hatırlatan Aydın, şu bilgileri verdi: "Finansbank, TBB'de yayınlanmış ve kamuya açıklanan banka bilançolarına göre Eylül 2009 itibariyle konut kredisi hacmi pazar payında Türkiye'de 3'üncü sıraya özel bankalar içerisinde ise 2'inci sırada yerleşmiş durumda."

MORTGAGE KOLAY

Mortgage ürünleri hakkında bilgi veren Aydın sözlerine şöyle devam etti: "MortgageKolay adı altında hazırladığımız çeşitli ürünler ile müşterilerin farklı ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler sunuyoruz. Konut kredilerinde bir ilk olan ve özel bir taksit ödeme planına sahip Taksiti Düşük Mortgage ürünü ile tüketiciler, 500 TL’den başlayan taksitlerle konut kredisi kullanabiliyor. Yine sektörde bir ilk olan ÜniversiteKolay kampanyasında sunulan konut kredisi avantajıyla ise üniversiteli gençlerin, yurtta kalmak veya her ay kira ödemek yerine, kendi evlerinde eğitimlerine devam etmelerine olanak sunuluyor. Kampanya dahilinde, konut kredisi kullanan müşteriler, 3 ay taksit erteleme opsiyonu ve kredi vadesi boyunca hesap işletim ücreti ödememe avantajından yararlanabiliyor. Ürünlerimiz ise şöyle: Taksidi Düşük Mortgage, Düşen Faizli Mortgage, Üniversite Öğrencisine Mortgage, Peşinatsız Mortgage yüzde 85- Peşinatsız Mortgage yüzde 95, Eşit Anapara Ödemeli Mortgage, Anapara Ertelemeli Mortgage, Artan Taksitli Mortgage-Azalan Taksitli Mortgage, Hazır Mortgage, Masrafı Düşük Mortgage, Kamu Çalışanlarına Mortgage 1, Kamu Çalışanlarına Mortgage 2, Standart Mortgage ve İndirimli Mortgage"

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı