Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kritik toplantı başladı

Türk futbol tarihinin en önemli kararlarından birinin alınacağı ve aylardır tartışılan 58.maddenin görüşüleceği Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu, Ankara Sheraton Oteli'nde yapılıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

303 delegenin oy hakkı bulunduğu olağanüstü genel kurula şu ana kadar 289 kişinin kayıt yaptırdığı öğrenilirken, TFF Eski Başkanı Mahmut Özgener genel kurula katılmadı. Ayrıca tarihin en kalabalık gazeteci ordusu da genel kurulu takip ediyor.

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve ekibinin, Kulüpler Birliği ile ayrı bir salonda toplantıya girmesi de bu görüşmenin önemini artırırken, oylamanın açık mı kapalı yapılacağı henüz netleşmedi. Kapalı oylama yapılması daha büyük bir ihtimal ve salonda 10 adet sandık hazır durumda.

TOPLANTI ÖNCESİ BOMBA ARAMASI

İŞTE OY KULLANACAK DELEGELER

- Spor Toto Süper Lig: 126 delege
- Bank Asya 1. Lig: 36 delege
- Spor Toto 2. Lig: 34 delege
- Spor Toto 3. Lig: 57 delege
- Diğer: 30 delege

YILDIRIM'DAN SON ÇAĞRI

SON DURUM

Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Bursaspor ile Orduspor'un puan silme yönünde oy kullanmayacağı öğrenildi. Beş kulübün, şike yapanın küme düşürülmesi yönünde alınacak bir kararı benimsediği vurgulanIyor. Ancak puan silmeye de "hayır" diyen Fenerbahçe'nin, yargılamanın sonunda bir karar alınmasının daha adil olacağı yönündeki görüşü ağır basıyor. Tüm bunlara rağmen Genel Kurul'dan oy çokluğu ile puan silme yönünde bir karar alınacağı ve bunu da TFF'nin Genel Kurul'a vereceği önerge ile şekilleneceği vurgulanıyor.

Genel kurulun gündem sırası şöyle:

1. Toplantı çoğunluğunun tutanakla tespiti
2. Toplantının açılışı
3. Genel Kurul Başkanlık Divanının oluşumu
( 1 Başkan, 1 Başkan Vekili, 2 Üye Seçimi )
4. İstiklâl Marşı ve Saygı Duruşu
5. Genel Kurul Başkanlık Divanına toplantı tutanaklarını imza yetkisi verilmesi
6. Başkanın sunuşu
7. Haklarında şike ve teşvik primi iddiası bulunan kulüplere uygulanması muhtemel yaptırımların değiştirilip değiştirilmemesinin görüşülmesi ve karara bağlanması
8. Dilekler
9. Kapanış


Bunları da Beğenebilirsiniz