« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kritik tarih 5 Ekim

Dursun Özbek, UEFA ile 5 Ekim’de görüşeceklerini söyledi. Özbek, görüşmelerde mali durumu düzeltmek için 2016’ya kadar tanınan sürenin uzatılmasını isteyeceklerini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.SARAY Başkanı Dursun Özbek, 5 Ekim’de UEFA’ya giderek mali kritereler uyum için yaptıkları çalışmaları anlatacaklarını söyledi. Kulübün divan kurulunda konuşan Özbek, “GS Sportif AŞ son 3 sezonda 107 milyon Euro zarar etti. 6 ayda bir UEFA’ya rapor sunuyoruz. 5 Ekim’de bir heyet UEFA’ya gidip mali hareketlerin açıklamasında bulunacağız. UEFA’nın 2016’da bitecek olan mali durumuizleme süresinin uzatılmasını talep edeceğiz” dedi.

İLK KEZ FUTBOLCUYA BORÇ YOK

ÖNCEKİ 3 sezonda transferde zarar edildiğini anlatan Özbek, “Arda Turan’ın Atletico Madrid’e transferinin de gerçekleştiği 2011-12’de bile 9 milyon Euro zarar var” dedi. Bu dönemde 18 milyon dolar kâr ettik” dedi. TT Arena’nın yanına yapılacak spor salonunun projesini bayramdan sonra bakanlığa sunacaklarını kaydeden Özbek, G.Saray Adası için de kasımda genel kurul düşündüklerini söyledi. Özbek, Riva projesini de revize edeceklerini belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler