« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kritik hamle

Keita aldığı darbe ile sahada kendinden geçerken kaptan Arda ilk müdahaleyi yaptı

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY’ın yeni transferi Abdulkader Keita, Gaziantep’deki ilk lig randevusunda herkesi korkutup, yürekleri ağıza getirdi.

Aldığı darbeyle nefies almakta zorluk çeken Fildişi Sahilili futbolcunun başına gelebilecek hayati tehlikeyi Galatasaray Kaptanı Arda Turan’ın kiritik müdahalesi kurtardı. Maçın 39. dakikasında sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında rakibiyle giriştiği mücadelede boğazına darbe alan Fildişi Sahilili futbolcu bir anda yerde kalıp titreyek kıvranmaya başladı. İki takım futbolcuları hemen sağlık ekiplerini çağırırken, soğukkanlılığını koruyan Galatasaray Kaptanı Arda Turan, kritik müdahaleyi yaptı.

Aldığı darbe ile kısa süre için bilincini kaybeden Keita’nın dili soluk borusuna kaçmıştı. Arda, Keita’yı ve başını yan çevirip sağlık ekiplerinin gelmesini bekledi. Kısa sürede Keita’nın yanına gelen kulüp doktoru Murat Çevik de Fildişi Sahili’li futbolcuya gerekli müdahaleyi yaptı. Yıldız futbolcunun yere yığılması anında ise Keita’nın transferi için yoğun çaba harcayan Galatasaraylı yönetici Haldun Üstünel de tribündeki yerinden korkuyla fırladı.

Bu arada Galatsaray Yardımcı Antrenörü Johan Neeskens saha kenarına kadar gelerek Keita’nın durumunu dikkatle izledi. Sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası normale dönen Keita oyuna devam etti. Fildişi Sahili’li futbolcu 56. dakikada ise yerini Harry Kewell’a bıraktı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler