Gündem Haberleri

  Kritik buluşmanın yeri belli oldu

  Ümit ÇETİN
  17.07.2012 - 16:51 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yarın resmi temaslar için Rusya’nın başkenti Moskova’da olacak. Erdoğan, Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşecek.

  İki liderinin nerede ve ne zaman bir araya geleceği daha önce açıklanmamıştı. Hürriyet Dünyası’na konuşan kaynaklar görüşmenin saat 15.00’te Kremlin Sarayı’nda yapılacağını bildirdi.

   

  Erdoğan-Putin görüşmesinin gündeminin ana maddelerini Akdeniz'de düşürülen Türk uçağı ve Suriye'de 16 aydan fazladır devam eden çatışmalara yönelik çözüm arayışlarının oluşturması bekleniyor.

   

  Erdoğan'ın Putin'den Türk uçağının düşürülmesiyle ilgili olarak Rusya'nın Suriye'deki Tartus Limanı'nda bulunan radardan elde edilen verileri ve varsa uydu kayıtlarını isteyeceği öne sürüldü.

   

  SURİYE'DE ÇÖZÜM ARAYIŞI

  Suriye'deki çatışmalarla ilgili olarak da liderlerin çözüm arayışını sürdürmesi bekleniyor. Hem Erdoğan hem de Putin bugün de konuyla ilgili önemli temaslarda bulundu.

   

  Erdoğan, Suriye’den gelen sığınmacılar sorunundan en ağır etkilenen ülkelerden biri olan Lübnan’ın cumhurbaşkanı Michel Sleiman ile bugün Ankara’da bir araya geldi.

   

  Putin ise Moskova’da Birleşmiş Milletler ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan’ı ağırladı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı