Gündem Haberleri

  Kreşten üniversiteye İTÜ

  Hürriyet Haber
  18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Teknik Üniversitesi, ilköğretim okulu ve açacağı lise ile kreşten aldığı bir çocuğu üniversiteden mezun etmeyi planlıyor. 20 birinci sınıf öğrencisiyle eğitime başlayan İlköğretim okulunun müdürü Cahit Orhan, ‘‘İTÜ'nün tabanını oluşturuyoruz. Kreşten başlayan öğrenci, üniversiteden mezun olarak kampusumuzdan ayrılacak’’ dedi.

  İTÜ mensupları ve mezunlarının çocuklarının öncelikle alındığı okulda, isteyen herkesin de çocuğunu okutabileceğini söyleyen Cahit Orhan, ‘‘Öğrencileri seçerek alıp, üniversitemizin bölümlerinde okutmak için yetiştireceğiz. Liseyi de en kısa sürede açacağız’’ diye konuştu. Müdür Orhan, okulda 'düşünen, tartışan, çözüm üreten toplum için sorgulayıcı öğrenme' sistemini benimsediklerini belirterek, şunları söyledi:

  ‘‘Her türlü teknik donanıma sahip binasıyla, öğrencilerin bireysel farklılıklarını gözönünde bulundurarak, öğrencileri akademik ve sosyal yönden ulusal ve uluslararası toplumun bireyleri olarak geleceğe hazırlamayı düşünüyoruz. Araştırmacı, düşünen, iletişimci, riski göze alan, alim, prensip sahibi olan, başkalarını da düşünen, açık fikirli, dengeli bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.’’

  Her öğrenciye haftada 3 saatlik zorunlu piyano eğitiminin yanı sıra anaokulundan itibaren İngilizce ve bilgisayar eğitimi verdiklerini söyleyen Cahit Orhan, okulda IB-PYP (International Baccalaureate Primary Years Program) eğitimi verileceğini açıkladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı