KIRIKKALE HABERLERİ

Kreşte her çocuğa bir ağaç

DHA
29.03.2016 - 10:07Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE Kamu Hastaneleri Birliği Sekreterliğin yerleşkesi içinde bulunan Sağlıklı Çocuklar Kreş ve Gündüz Bakımevi'ndeki çocuklara Orman Haftası nedeniyle 'Her çocuğumuza bir ağaç' etkinliği düzenlendi.
Etkinlikte konuşan Opr. Dr. Mustafa Boyabatlı, etkinliğin ağaç sevgisinin pekişmesi için çok önemli olduğunu belirterek, "Çocukların doğaya ve yaşayan tüm canlılara karşı zaten tabii bir ilgileri vardır. Doğal yaşamın yeryüzündeki devamlılığını sağlayabilmek için insanların sürdürülebilir bir yaşam anlayışı geliştirmeleri adına çaba göstermekle oluşan çevre bilinci, doğayla uyumlu bir yaşam tarzını teşvik edici yaklaşımlarla gerçeklik kazanabilir. Bu bağlamda, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın, sağlıklı biçimde kök salıp büyüyebilecekleri çevreyi inşa ederken gerek onların etkin olduğu bu tarz farkındalık eğitimi çalışmalarının çok önemli olduğuna inanıyorum" dedi.
Sağlıklı Çocuklar Kreş ve Gündüz Bakımevi sorumlusu Sultan Ünal ise konuşmasında, "Her çocuğumuza bir ağaç' etkinliği kapsamında Kreş bahçesinde minik öğrencilerin kendilerine ait bir ağaçları oldu. Minik öğrencilerimize ağaç sevgisini aşılamak, onları toprakla buluşturarak daha yeşil bir bahçe ortamı sağlamaktır" dedi. Ünal, özellikle bu etkinliğin öğrencileri ile ağaç dikme etkinliğine katılan genel sekreter Opr.Dr. Mustafa Boyabatlı ve emeği geçen herkese teşekkür ett.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Kreşte her çocuğa bir ağaç hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 10 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kreşte her çocuğa bir ağaç haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı