Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kremlin’den ‘düğün’ açıklaması

  Hürriyet Haber
  08.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in (60) sürpriz bir şekilde 20’li yaşlarındaki iki kızının annesi olan 30 yıllık eşi Lydmila ile boşanma kararı aldıklarını açıklaması, “Başka biri mi var? Yeniden mi evlenecek” sorularına yol açtı.

   Putin önceki akşam eşi Lydmila ile “Esmeralda” balesini izlemeye gitmiş, sahne arasında da boşanma kararını açıklamıştı. Köşe yazarı Viktor Loşak, “Birçok kişi, başkanın çifte hayat sürmekten vazgeçip bu yaptığını yapmasından memnuniyet duydu” dedi. Sosyolog Olga Kriştanovskaya, “İlk adımı gördük, ikinci adım ne olacak. Evlenecek mi” diye sordu.

  Kremlin’den ‘düğün’ açıklaması Batı basını Putin’i yine "baba" yaptı

  En gözde bekâr


  Rus gazeteci Andrei Kolesnikov, Russky Pioneer magazin sitesinde Putin için, “Ülkenin en gözde bekârı” espirisi yaptı. Twitter ve Facebook gibi sosyal mesajlaşma sitelerinde ise hemen 2008 yılındaki bir haber akıllara geldi. O zamanlar “Moskovskiy Korrespondent” isimli küçük bulvar gazetesi, “Putin boşanıyor, jimnastikçi Alyano Kabayeva (29) ile evlenecek” iddiasını ortaya atmıştı. Putin reddetmiş, gazete kapanmıştı. Rusya’nın evlilik dedikodularıyla çalkalanması üzerine Putin’in sözcüsü Dmitriy Peskov, “Başkan’ın nasıl yoğun olduğunu görüyorsunuz. Kimse bir düğün beklemesin. Bundan eminim” dedi.

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı