Ege Haberleri

EGE

  Krediyi ödeyemeyince banka soydu yakalandı

  Turaç TOP - Taylan YILDIRIM
  05 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 04 Ocak 2012 - 22:01

  ÜÇYOL Kavşağı yakınlarındaki bir banka şubesine dün saat 09.30 sıralarında giden H.Ş. (43) müşteri yoğunluğu azalınca belinden tabanca çıkardı.

  Oyuncak olduğu sonradan anlaşılan tabancayı, müşterilerden eşi Abdullah Kurt’la bekleyen Sevim Kurt’un başına dayayan H.Ş. güvenlik görevlisini bu tehditle etkisiz hale getirdi. Soyguncu, görevlilerin çekmecelerindeki paraları toplayıp siyah bir poşete koydu, yürüyerek uzaklaştı.

  Parkta yakalandı

  Güvenlik görevlisi, bu sırada yoldan geçen polis ekibini durdurup olayı iletti, yardım istedi. Soyguncunun tanımı alındı, çevre sokaklarda araştırma başlatıldı, bölgeye çok sayıda polis gönderildi. Polisi görerek kaçmaya başlayan ve tanıma uyan H.Ş. kovalamaca sonunda olay yerinden yaklaşık iki kilometre uzaklıktaki Şehitnihatbey Caddesi Adile Naşit Parkı yakınlarında yakalandı. Gözaltına alınıp Gasp Büro Amirliği’ne getirilen H.Ş.’nın, banka şubesinden yaklaşık 35 bin TL aldığı belirlendi. H.Ş.’nin daha önce de Ateşli Silahlar Yasası’na muhalefet suçundan kaydının bulunduğu, geçen yıl temizlik işlerinde çalıştığı İZFAŞ’tan emekli olduğu ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı