« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kredisi beş maçla bitmez

Yeşil beyazlı yöneticiler, “Ertuğrul Sağlam’ın istifa etmesinin istenmesi kabul edilemez” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BURSASPOR Yönetim Kurulu, yeşil beyazlı takımın önceki gün sahasında 2-0 kazandığı Eskişehirspor maçında taraftarların teknik direktör Ertuğrul Sağlam’a istifa çağrısında bulunmasına tepki gösterdi. ‘Yönetim Kurulu’ imzasıyla kulübün internet sitesinde yer verilen açıklamada, müsabakanın başlama düdüğünden önce saygı duruşu sırasında ve 70. dakikadan sonra bir grup taraftarın yaptığı protesto içerikli tezahüratın, Sağlam’ın maç sonundaki açıklamalarıyla sansasyonel etki oluşturduğu belirtildi.

‘Kaosa sürükleme stratejisi’

YÖNETİM kurulu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
- Kulüp tarihimizdeki ligde ve Avrupa’da en çok maça çıkma, en çok puan toplama, en çok galibiyet alma gibi sayısız rekorun sahibi teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın istifaya davet edilmesi kabul edilemez bir durumdur.
- Bursaspor’un başında, tüm şehirle kenetlenerek Türk futbol tarihini değiştiren Sağlam’ın bu kulüpteki kredisi 5 maç üzerinden hesaplanamaz.
- Takımımızdaki uyum sorunu her geçen maç azalmaktayken, Bursaspor camiasını kaosa sürüklemek için ‘strateji’ geliştirmek nafile bir gayrettir.


Bunları da Beğenebilirsiniz