"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Kredi notu

DEVLET Bakanı Sayın Zafer Çağlayan, “Fitch’in not arttırımı Başbakan’ın küresel kriz bizi teğet geçecek sözünü doğrular niteliktedir” demiş. <br><br>Bakan, ‘teğet’ vecizesine inanıyor mu?

Ekonomik krizin evrensel tanımında; uzun süreli işsizlik, düşen fiyatlar, azalan ticaret hacmi, azalan yatırım ortamı ve ekonomik küçülme, deniliyor.
Yani şimdi bunlar olmadı mı ülkemizde?
İşsizlik çok yükseldi, yatırımlar durdu, ihracat %30 azaldı, ekonomi %6,5 küçüldü, hergün işyerleri kapanıyor. Pes yani, kendisi Türkiye’yi ve dünyayı adım adım gezen ve bunları en iyi gören biri. Nasıl böyle konuşabilir?
Nihat PULAK

Çukurambar kaosu


ÇUKURAMBAR’dan Eskişehir yoluna tek bağlantı noktası olan Bayındır Hastanesi-Ulusoy-Vatan Bilgisayar binası önündeki sabah kaosusun yetkililer görmüyor mu?
Onca insanın yaşadığı Çukurambar 100. Yıl semtlerinden her sabah Eskişehir yoluna bağlantının bizler için bir eziyet ve zulüm oluyor. Oğuz KÖSE

Sağlıkta devrim!

RÜZGARLI’daki Ulus Devlet Hastanesi’nde gördüklerimi paylaşmak istiyorum.
Bir yanda işlem kuyrukları, bir yanda muayene için bekleyen hasta ve hasta yakınları ile müthiş kalabalık bir hastane!..
Elinde tomarla açık sargı bezi olan bir görevli, bekleşenlere ‘kardeş payı’ dağıtıyor. Kısa bir tariften sonra herkes sargı bezi katlamaya başlıyor. Ayakta kuyrukta bekleyenlerin dikkatini çeken durum devam ederken,yaklaşıp sordum;
- Ne yapıyorsunuz?
- Sargı bezi katlıyoruz.
Yanıtını aldım ve hastalar için olduğunu öğrendim. Yapılan işi savunan görevli, sterilizasyondan sonra kullanılacağını söyledi! Şartları ve daha sonra olacakları anlattı ama söyledikleri irkilmemi engellemedi. Muayeneyi beklemeden oradan ayrıldık.
Sağlıkta devrim yaptık iddiasında olanların haberi var mı, bu nasıl devrim?! Benzerine tanık olan beri gelsin..
M.ALTAY

KISA... KISA...

TMMOB 17. Sanayi Kongresi “Dünya Ekonomik Krizi ve Türkiye Sanayinin Yeniden Yapılanması” ana temasıyla 11?12 Aralık tarihlerinde Milli Kütüphane Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

“4. ÇANAKKALE Resim Yarışması Sergisi” 22 Aralık tarihine kadar Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda ziyaret edilebilir.

KURTUBA Kitap&Kahve’de düzenlenen ‘Ankara Şiir Akşamları’ her Cuma 18.30-20.30 arası ücretsiz izlenebilir. (www.kurtuba.com.tr)

TÜRK Japon Vakfı Kültür Merkezi’de 14 Aralık pazartesi 19.00’da seramik sanatçısı Hülya Göçen’in ‘Adı Kadın’ adlı sergi açılışı ve 20.00’de Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü sanatçılarının hazırladığı konser dinlenebilir. (Giriş Ücretsiz) (www.tjv.org.tr)

AKDOĞAN Topaçoğlu’nun ‘Anaforlar’ isimli resim Sergisi 10 Aralık-31 Aralık tarihlerinde Galeri Polart’ta izlenebilir.
X