Ege Haberleri

EGE

  Kredi kartı operasyonunda 3 tutuklama

  İZMİR, (DHA)
  02 Eylül 2015 - 11:49Son Güncelleme : 02 Eylül 2015 - 11:49

  İZMİR’de çok sayıda kişinin kredi kartı bilgilerini ele geçirip, yurtdışı merkezli internet sitelerinden alışveriş yaptığı ileri sürülen 3 kişi, polisin operasyonuyla gözaltına alındı. Şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

  Kredi kartı operasyonunda 3 tutuklama

  İzmir’de yaşayan ve 2014 yılı Aralık ayından bu yana çok sayıda kişinin kredi kartı bilgilerini elde edip, yurtdışı merkezli internet sitelerinden onlarca kez alışveriş yaptığı ileri sürülen kişilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. Kimliklerinin tespit edilmesini önlemek için kargolarını farklı kişiler üzerine farklı kentlere yönlendiren zanlıların U.U.U., Ö.K. ve Ç.P. olduğu belirlendi.

  Kredi kartı operasyonunda 3 tutuklama

  Harekete geçen polis, düzenlenen operasyonla zanlıları yakaladı. Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 1 sahte nüfus cüzdanı, 6 suça konu alışverişlerde kullanılan kredi kartı, başkalarına ait kart bilgileriyle alındığı değerlendirilen 4 tekstil ürünü, 4 cep telefonu, 7 sim kart, 2 dizüstü bilgisayar, 4 hard disk, 2 flash bellek, 3 mail order ödeme formu, 106 suça konu alışverişlere ait olduğu değerlendirilen sipariş faturaları ve kargo teslim belgeleri ele geçirildi. Zanlıların, bilgisayarlarında yapılan incelemede, 100’ün üzerinde kişiye ait kimlik bilgisi, 800’ün üzerinde de banka kartı bilgileri olduğu tespit edildi. Yaklaşık 40 bin TL haksız kazanç elde ettikleri belirtilen zanlılardan U.U.U.’nun daha önce benzer suçlardan hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu da bildirildi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı