ANKARA HABERLERİ

Kredi desteği için başvurular valiliğe

Hürriyet Haber
24.10.2011 - 00:00Son Güncelleme : 23.10.2011 - 19:47

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın kredi desteğinden yararlanmak isteyen Küçük Sanayi Siteleri, başvurularını bulundukları ildeki Valiliğe yapacak.

Hürriyet Haber

Bakanlığın, “Küçük Sanayi Sitelerinin Kredilendirilmesine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.
Amacı, bakanlıkça kredi desteği sağlanacak Küçük Sanayi Sitelerinin (KSS) alt yapı inşaatının tamamının, üst yapı inşaatının ise yüzde yetmişine kadar olan kısmının kredi ile desteklenmesine ve kredi işlemlerinin bakanlıkça denetlenmesine ilişkin usul ve esasları düzenlemek olarak belirlenen yönetmeliğin “kapsam” ve “dayanak” kısımlarında da değişikliğe gidildi.
Bakanlık karar verecek
Bakanlığın kredi desteğinden yararlanmak isteyen KSS’ler, gerekli belgeleri KSS’nin kurulduğu ildeki Valiliğe bir dilekçe ekinde sunacak. Belgelerin, Valilikçe incelenmesi sonucu varsa eksiklerinin tamamlatılmasını müteakip, onaylanan iki takım genel ortak listesi ve kuruluş yerine ilişkin belgeler, KSS kuruluş yeri incelemesinin başlatılması için Valilik yazısı ekinde dosya ile Bakanlığa gönderilecek. Bakanlığa gönderilen KSS kuruluş yeri dosyası içinde, KSS kuruluş yerinin kredi açısından uygunluğunun değerlendirilmesine ilişkin talep yazısı da olacak. Yönetmeliğe göre, KSS inşaatlarının ihale yöntemiyle yaptırılmasına, ihale sonucu oluşan fiyat üzerinden kazanan yüklenici ile sözleşme imzalanmasına ve konu ile ilgili KSS yönetim kuruluna yetki verilmesine ilişkin genel kurul kararı alınacak. Genel kurul kararı ve buna istinaden alınan yönetim kurulu kararının ve KSS tarafından onaylanan keşif özetinin kredilendirmeye esas olmak üzere talep yazısı ekinde Bakanlığa gönderilmesi ile ihale süreci başlayacak.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kredi desteği için başvurular valiliğe haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:20
  • Akşam
   18:58
  • Yatsı
   20:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı