Ege Haberleri

EGE

  Kravat bir tıkla kapıya geliyor

  Elif DEMİRCİ, (DHA)
  07.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 06.07.2012 - 14:33

  İzmir’de dokuz yıldır kravat üretip, toptan satış yapan ANG Tekstil’in, herkes istediği kravatı bulsun diye kurduğu web sitesi özellikle kadınlardan büyük ilgi gördü, sipariş yağıyor.

  Erkek giyimin bir parçası olan kravatı kimi zevkten takıyor kimi zorunluluktan. Sembolik bulanlar da var, kişiliği yansıttığını düşünenler de. İzmir’de 2003 yılında Çankaya’daki Mimar Kemalettin Moda Merkezi’nde Ahmet- Mehmet Güven kardeşler tarafından kurulan ANG Tekstil, ‘menerge’ marka gömlek ile ‘divabba’ marka kravat üretiyor. İç piyasaya toptan ürün satan firma, internetteki hızlı gelişme üzerine www.bidunyakravat.com adlı web sitesini kurdu. Sitede 14 farklı kategoride 3 bin çeşit kravat var. Site günde 300 tık alıyor, ortalama 40 ürün satılıyor.

   Fiyatları 15 ile 40 lira arasında değişen kravatları sipariş edenlerin çoğu kadın. İnternet sitesinin sorumlusu Muhammet Duman, “Mağazaları dolaşıp istediği kravatı bulamayan, içine sinmediği halde birine razı olan müşterimize kolaylık olsun diye mağazayı ellerinin altına getirdik. Kendi imalatımız kravatları mendili, iğnesi ve kol düğmesi gibi aksesuvarlarla satışa sunuyoruz. İki yıldır 81 kente kravat gönderdik hiçbir sorun yaşamadık. Müşteri en ucuz ürünü de alsa bir tane de alsa kargo ücretsiz” dedi.

  Kadınlar ilgili

  İnternet müşterilerinin yüzde 70’inin kadın olduğunu belirten Duman, “Çünkü erkekler giyim konusunda kendilerini kadınlara teslim etmiş durumda. Bu yıl ince ve taşlı kravatlar moda. Önümüzdeki yıl küt kravatlar moda olacak. Müşteriden ‘ucuna ismimin baş harfini işleyin’, ‘çizgi film kahramanı koyun’ gibi ilginç talepler geliyor ancak 100 adedin üzerinde özel sipariş yapıyoruz. Kravat satışları Eylül- Nisan aylarında artar, yazın havaların ısınmasıyla düşer” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı