Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Kralllar' Venedik'te

  Hürriyet Haber
  04 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 04 Eylül 2000 - 00:01

  VENEDİK'e önce Clint Eastwood geldi. 'Hollywood'un Dedesi', Venedik'i fethederken bir de Özel Altın Aslan Ödülü aldı.

  Ardından kanallarda Richard Gere boy gösterdi. Kadınların yüreklerini hoplattı her zamanki gibi.

  Tam, Gere gitti derken, Harrison Ford geldi bu kez. Usta aktör Robert Zemeckis'in What Lies Beneath adlı gerilim filminde alışılagelmiş rollerinin dışında, bir katili canlandırıyor. Rol arkadaşı Michelle Pfeiffer, belki meslek hayatının en güzel rolünü oynuyor bu filmde. Hollywood'un üç kralı Eastwood, Gere ve Ford, ilk dört gün, Festivali abluka altına aldılar. Diğer yapıtlar sadece eleştirmenlerin ilgisini çekti.

  Medyanın Altman'a ihaneti

  BAĞIMSIZ sinemanın usta yönetmeni Robert Altman, Doktor T ve Kadınları adlı filminde yine çarpıcı bir hikaye anlatıyor. Richard Gere'in bir jinekoloğu canlandırdığı film için Altman'ın medyadan özel bir isteği oldu. Yönetmen, filmin sonunun, hiç bir şekilde basın- yayın organlarında sözkonusu edilmemesini istedi. ‘‘Bırakın seyirciler de sizin gibi filmin sonunu keyifle izlesinler’’diyordu. Gerçekten filmin final sahneleri çok farklı ve çarpıcıydı. Ancak medya, Altman'a ihanet etti. Öncelikle İtalyan basını filmin son sahnelerini defalarca yayınladı.

  Stone kalınlaştı mı

  FESTİVALİN ilk kadın yıldızı Sharon Stone'du kuşkusuz. Ayağının tozu ile açılış törenine katıldı ve Clint Eastwood'a ödülünü verdi. Ardından AIDS Vakfı için düzenlenen galaya katıldı. Tam, 350 milyar lira para topladı. Leopar desenli bir giysisini satışa sundu. Masasında oturan davetlilerin 10 bin dolar bağış yapmalarını sağladı. Ancak vücudunun kalınlaştığı iddialarının basında yer almasına çok kızdı. ‘‘ Venedik'e geldiğimden bu yana hep makarna yedim ondan kalın görünüyorum’’ özürünün arkasına sığınmaya çalıştı güzel yıldız.

  Pfeiffer, Stone'a kızdı

  STONE'un ayrılmasından sonra Venedik'e bir başka ünlü yıldız, Michelle Pfeiffer geldi. Güzelliği ve zerafeti ile dikkat çeken Pfeiffer, Sharon Stone'a ‘‘taş atmaktan da’’ geri kalmadı. Pfeiffer meslektaşı için ‘‘ O bir çocuk evlat edindi ve bunu bir reklam aracı yaptı. Oysa ben de bir çocuk evlat edindim. Bunlar özel yaşamın bir parçasıdır. Bunları ulu orta söylemek yakışmaz’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı