« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kralların şovu

Bu yıl 54'üncüsü düzenlenen ve 18 bin 227 kişinin izlediği karşılaşmada Doğu Karması, Batı Karması'nı 125-115 yenerken, tüm zamanlarda da batı karşısındaki üstünlüğünü 34-20'ye taşımayı başardı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde All-Star maçı, Colorado eyaletinin Denver kentinde yapıldı. Bu yıl 54'üncüsü düzenlenen ve 18 bin 227 kişinin izlediği All Star maçında doğu karması, batı karmasını 125-115 yenerken, tüm zamanlarda da batı karşısındaki üstünlüğünü 34-20'ye taşımayı başardı.

Iverson MVP oldu

Maça Allen Iverson, Lebron James, Grant Hill, Vince Carter ve geçen yıl Lakers formasıyla turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen Shaquille O'Neal ilk beşiyle başlayan Doğu Karması'nda toplam 7 oyuncu çift haneli rakamlara ulaştı. Bu sezon sayı krallığında birinciliği kimseye kaptırmayan Philadelphia'dan Allen Iverson, All Star'ın en değerli oyuncusu seçildi.

Iverson, maçtan sonra yaptığı açıklamada, en değerli oyuncu seçilmenin mükemmel bir duygu olduğunu belirterek, "Tanrıya ve takım arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Onlar olmadan burada olmam imkansızdı" dedi.

Her 2 takımın da defanstan çok sayıyı düşündüğü karşılaşmada Iverson, 15 sayı, 4 ribaunt, 9 asist ve 5 top çalmayla oynarken, Jermanie O'Neal 15, Wade 14 ve James 13 sayıyla maçı tamamladı.

Kobe 16 sayı attı

Son olarak 2001 yılında All Star maçını kazanmayı başaran doğu karmasında yine Allen Iverson en değerli oyuncu seçilmişti. Batı Karması'nda ise ilk beşte yer alan Kobe Bryant, Tracy Mcgrady, 2000 yılının All Star maçında en değerli oyuncu seçilen Tim Duncan, geçen yılın en değerli oyuncusu Kevin Garnett ve Çinli Yao Ming takımlarına galibiyeti getiremediler. Allen'in 17 sayıyla oynadığı karşılaşmada, Bryant 16, Duncan ise 15 sayı ve 9 ribauntluk performans sergiledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz