Gündem Haberleri

  Kraliyet ailesinin koleksiyonu satılıyor

  Hürriyet Haber
  13.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antik A.Ş.’nin, ‘En Değerliler Müzayedesi’ başlığı altında düzenlediği ve 22 Ekim Cumartesi günü saat 15.00’da Swissotel’de gerçekleşecek 269’uncu müzayedesinde, önemli sanatçılara ait değerli yapıtlar satışa sunulacak.

  Bunlardan biri, Prens Raad bin Zeid Al Hussein koleksiyonundan müzayede için Türkiye’ye getirilen dev bir Fahr El Nisa Zeid eseri olan ‘The Pianist’. Eserin açılış fiyatı ise 500 bin lira. Yine Ürdün Kraliyet Ailesi koleksiyonundan sanatçının 1949 yılında soyut dönemine geçiş yaptığı çalışmalarından bir eseri 850 bin TL, 1961 yılında tuvale aktardığı bir diğer tablosu ‘Beş balıkçı kardeş’ konulu çalışması da rekor fiyata alıcı bulması beklenen eserler arasında.

  ‘Kurdeleler’ 700 bin TL

  Yaşayan en değerli Türk sanatçılarından Burhan Doğançay’ın retrospektif nitelikte bir seçkisi de müzayedede yer alacak. En çok aranılan döneminden ‘Kurdeleler’ konulu akrilik çalışması 700 bin TL açılış fiyatı ile müzayedeye çıkıyor. Grego’s Walls serisinden özel bir çalışma, ‘Big Bucks’ ve ‘Golden Door’ isimli kapı çalışması da sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Müzayedeye çıkacak diğer eserler arasında ise; Erol Akyavaş’ın ‘Soyut Kompozisyon’ çalışması, Alaettin Aksoy’un ‘Sulukule’de Bayram Sabahı’ isimli eseri, Neş’e Erdok’un 1970’li yıllardan eserleri, Adnan Çoker’in ‘Yapısal Ritm’ ve ‘Yapısal Ritm X-A’ çalışmaları ile Abdurrahman Öztoprak, Ferruh Başağa, Ergin İnan, Zekai Ormancı, Güngör Taner, Avni Arbaş, Turan Erol, Hakkı Anlı, Selim Turan, Nejad Melih Devrim, Kemal Önsoy, Canan Tolon, Bedri Baykam, Azade Köker, Selma Gürbüz, Devrim Erbil, Keban Arca Batıbeki gibi değerli sanatçıların çalışmaları yer alıyor.

  Dünyaca ünlü isimler

  Müzayedede dünyaca ünlü sanatçıların eserlerine de yer verilecek. Francis Bacon, Damien Hirst, Roy Lichtenstein, Tom Wesselmann, Julian Opie imzalı çalışmalar da ilk kez bu müzayedede sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
  Olgaç Artam tarafından yönetilecek müzayede, 22 Ekim Cumartesi saat 15.00’de Swissotel’de gerçekleşecek. Müzayede ile ilgili ayrıntılı bilgi için: www.antikas.com ve www.artam.com.  Tel: (212) 236 24 60.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı