Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kral'ın imza günü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Juventus radyosuna ‘‘Juve benim rüyamdı, gerçekleşti’’ diye demeç veren Hakan dünkü toplantıda ekstra bir talepte daha bulundu. Juve, ‘‘Düşünelim’’ dedi ve toplantı ertelendi. Hakan'ın bugün saat 17.00'de imza atması bekleniyor.

<ı>Sonunda İtalya'da

Juventus'a transferi yılan hikayesine dönen Hakan Şükür'ün kararı bugün e kaldı. Juventus ve Galatasaray kulüpleri dün aralarında sözleşme imzaladı. Parasal konularda isteklerinin tamamını alamayan golcü futbolcunun ise bugün büyük olasılıkla evet diyeceği ve sağlık kontrolünden geçerek imza atacağı belirtildi.

<ı>15 dakikada bitti

Dün sabah başlayan toplantı maratonunda önce Galatasaray ile Juventus masaya oturdu. G.Saray adına Bülent Tulun ve Sinan Kalpakçıoğlu'nun katıldığı pazarlık sadece 15 dakika sürdü. Torino dışında, basına kapalı yapılan bu toplantıda Juve ve G.Saray tüm şartlarda anlaşma sağladı ve sözleşme imzalandı.

<ı>Türkler’i istemedi

Ardından Juventus Kulübü ile Hakan Şükür'ün pazarlığı başladı. İtalyan Kulübü'nü temsilen toplantıya katılan Genel Sekreter Moggi, Bettega ve Cravdi sadece Hakan Şükür ile görüşeceklerini ifade ederek menajerlerle birlikte yapılacak toplantıya katılmayacaklarını söylediler.

<ı>Loufer de katıldı

Hakan Şükür ısrarlıydı. Ancak İtalyanlar da taviz vermiyordu. Sonunda orta yol bulundu. Moggi toplantıya sadece Hakan'ın önceki gece Viyana'dan getirdiği menajeri Robert Loofer'in katılmasını kabul etti. Böylece Türk menajerler dışarı çıkarıldı.

<ı>İsteklerim var

Toplantıda ilk sözü Hakan Şükür aldı ve, ‘‘Ben Juventus'ta oynamayı çok istiyorum. Bu formayı giymek benim için onurdur. Ancak ben profesyonel bir sporcuyum ve bir takım isteklerim var. Menajerim bu isteklerimi size bildirecek’’ dedi. Hakan bu konuşmadan sonra toplantıdan ayrıldı.

<ı>Menajer şoke etti

Hakan'ın adına İtalyan yöneticilerle görüşen Robert Loofer, golcü futbolcunun isteklerini sıraladı. Bu istekler daha önce görüşülen ve hemen hemen tamamında mutabakat sağlanan konulardı. İtalyanlar rahat nefes almışlardı. Ancak Loofer henüz sözünü bitirmemişti.

<ı>Ekstra talep

Sözleşme imzalamak için hazırlanan İtalyanlar, Hakan Şükür'ün son isteği ile şok olmuşlardı. Golcü futbolcu ‘‘Herşey bitti’’ dendiği anda Juventus'tan ekstra bir talepte daha bulunuyordu. Önce bu isteği reddettiler. Loofer bu durumda transferin gerçekleşmeyeceğini ifade etti.

<ı>Maça yetişeceğiz

İki tarafta isteklerinde direniyordu. Sonunda toplantının bugüne ertelenmesine karar verildi. Juventus yetkilileri, ‘‘Akşama maça yetişeceğiz. Bu yeni isteği değerlerdirelim ve yarın tekrar toplanalım’’ dediler. Bugün saat 17.00'deki toplantıda anlaşma sağlandığı takdirde Hakan Şükür'ün sözleşme imzalayacağı ifade edildi.

<ı>Pronto Juventus

Öte yandan Hakan Şükür İtalya'da ilk demecini Juventus Kulübü'nün radyosuna verdi. Juventus Kulübü'nün radyosu ‘‘Pronto Juve’’ ile bir söyleşi yapan yıldız futbolcu taraftarlara garanti verdi ve, ‘‘Her futbolcunun gönlünde Juventus'ta oynamak yatar. Bu benim de düşümdü’’ dedi.

<ı>Del Piero ve ben

Hakan şunları söyledi; ‘‘Juve tüm dünyada sevilen çok büyük bir kulüp. Ben de ne denli değerli olduğumu Juventus'a gol atarak gösterdim. Del Pierro gibi yıldızlarla oynamak harika bir şey. Takım arkadaşlarım merak etmesin onlarla en kısa zamanda kaynaşıp gollerimi sıralayacağım.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz