Gündem Haberleri

  Kraliçe'ye Türk muhafız

  Ünsal TURAN/KOPENHAG
  18.11.2001 - 01:51 | Son Güncelleme:

  Askerliğini Danimarka Kraliçesi 2'nci Margrethe'in saray muhafızı olarak yapan Evren Özcan, ilk nöbetine cuma günü tuttu.

  Askerliğini Danimarka Kraliçesi İkinci Margrethe'in saray muhafızı olarak yapan Evren Özcan, ilk nöbetine cuma günü başladı. Dört ayrı binadan oluşan Amelienborg Sarayı'nda Özcan'a Kraliçe'nin kaldığı bölümün nöbeti verildi. Salı günü yapılacak yerel ve genel seçimler nedeniyle yürütülen kampanyalarda Türkler'e yönelik eleştirilerin artması üzerine, TV 2'deki siyasi parti liderlerinin yabancılar konusundaki tartışmalarına, Danimarka'ya iyi uyum sağlamış Türk genci örneği olarak davet edilen Özcan, konuşmaları ve siyasilere verdiği akıllı cevaplarla dikkat çekti.

  TV programından sonra Evren Özcan ile özel görüşme yapan Sosyal Demokrat ve Liberal Parti yöneticileri, Özcan’a kendi partilerinden liste başında aday göstermek ve milletvekili seçilme garantisi vermek istediler. TV 2'nin yayın merkezinin bulunduğu Odense şehrinden Kopenhag'a Evren ile birlikte seyahat eden iki partinin yöneticileri, tekliflerini seyahat boyunca sürdürdüler. Evren Özcan, siyasete atılabileceğini belirterek ‘‘Saraydaki görevimi tamamladıktan sonra polis okuluna girmek istiyorum. Eğitimimi tamamladıktan sonra siyasete atılabilirim. Şu anda yabancılara yönelik çok kötü bir kampanya yürütülüyor. Ben temiz bir siyaset içinde olmak isterim’’ dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı