Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kraliçe'nin ‘sıradan turist olma’ kaprisi

  Hürriyet Haber
  13.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 13.05.2000 - 00:01

  İstanbul'a gelen İspanya Kraliçesi Sophia'nın kendisine herhangi bir turist gibi davranılmasını istemesi, korumalarını ve gazetecileri canından bezdirdi. Kraliçe, gazetecileri her görünüşünde yüzünü buruşturdu.

  HAFTA sonunu İstanbul'da geçiren İspanya Kraliçesi Sophia, dün de sıradan bir turist gibi tatil yapma ısrarını sürdürdü. İberya İspanya Havayolları'nın tarifeli uçağıyla önceki gün geldiği İstanbul'da kuzenleriyle buluşan konuk kraliçe, önceki akşam olduğu gibi dün de basının ilgisini gereksiz bulduğunu söyledi.

  Sultanahmet'deki Soğuk Çeşme Sokak'daki Ayasofya Pansiyonları'nda kalan Kraliçe Sophia, sabah kalabalık bir turist kafilesinin sokaktan geçmesini fırsat bilerek gazetecilerin ve bir grup korumanın beklediği tarafın aksine doğru yürüyerek, sokağın arka çıkışından Yerebatan Sarnıcı'na gitti. Sarnıcı gezdikten sonra çıkışta karşısında basın mensuplarını görünce yüzünü ekşiten Kraliçe, ‘‘Bu özel bir ziyaret. Eğer gitmezlerse otele geri döneceğiz’’ diye gazetecilere haber gönderdi.

  Türk emniyet yetkilileri de Kraliçe'nin İspanya'dan kendisiyle birlikte gelen korumalarının bu yüzden ‘azar işittiklerini’ söyleyerek, Türk korumaların da zor durumda kalmaması için basının takipten vazgeçmesini istediler.

  Ayasofya'nın önünde kuzeni Michel De Grece ve eşiyle basına poz veren kraliçe, diğer yabancı devlet başkanı ve konukların aksine el sallayarak poz vermeyi bile reddetti. Daha sonra kendisine tahsis edilen minibüsle Sultahahmet Meydanı'ndan ayrılan Kraliçe'nin, basın mensupları tarafından takip edilmesine polis engel oldu.

  Kuzenleriyle buluştu

  İstanbul'da kuzenleriyle buluşup, tarihi ve turistik yerleri gezen Kraliçe Sophia, dün Sultanahmet çevresini gezdi. Lacivert pantolon ceket takım giyen ve rahat yürüyüş ayakkabılarını tercih eden Kraliçe, zarif bir şıklık sergiledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı