GeriSpor Kraliçe Kartal: 74-56
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  34
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kraliçe Kartal: 74-56

Final serisi son maçında taraftar desteğini de arkasına alan Beşiktaşlı bayanlar F.Bahçe’yi farklı mağlup edip, 20 yıllık tarihlerindeki ilk şampiyonluklarına ulaştılar.

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi play-off final serisi son maçında Beşiktaş, ezeli rakibi F.Bahçe’yi 74-56 yenerek tarihindeki ilk şampiyonluğa ulaştı.

Karşılıklı basketlerle geçen ilk periyodu F.Bahçe 20-19 önde geçti. İkinci çeyreğin başlarında iki takım da hücumda sayı bulmakta zorlandı. Daha sonra hızlı hücumlarla oyuna ağırlığını koyan Beşiktaş, devreyi 38-31 önde kapadı.

Stinson’un üçlükleri

Üçüncü periyotta, rakibine oranla daha etkili olan Beşiktaş, dış şutlardaki isabetiyle son anlarda farkı 16 sayıya kadar çıkardı ve bu periyodu da 55-39 önde geçti. Son periyodun başlarında, Stinson’un üst üste 2 tane 3 sayılık basketiyle aradaki sayı farkını 20 sayıya çıkaran (61-41) siyah beyazlılar, kalan bölümde bu avantajını iyi kullandı ve sahadan 74-56 galip ayrılıp 20 yıllık tarihinde ilk şampiyonluğuna ulaştı.

ZAFER SEVİNCİ

F.Bahçe’yi zorlu geçen bir seri sonunda devirip 25 yıllık lig tarihindeki  3. şampiyonluğuna ulaşan Beşiktaşlı bayanların maç sonrası sevinçleri görülmeye değerdi. Siyah beyazlı oyuncular sahada başlayan zafer sevincini soyunma odasında sürdürürken, gece de şampiyonluğu Şamdan’da kutladı.

F.Bahçe’ye saldırı

Bir grup Beşiktaş taraftarı, sarı lacivertli yedeklere yabancı maddeler attı. Cisimlerden biri Şükran’ın kafasına gelirken, oyun 15 dakika durdu.

Beşiktaş’ın F.Bahçe’yi mağlup edip şampiyonluğa ulaştığı maçın sonlarında pota arkasındaki taraftarlarla, F.Bahçe yedekleri arasında gerginlik yaşandı. Bir grup, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a küfür ederken, siyah beyazlı yöneticiler ve Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır, saha içine kadar girerek taraftarları susturmaya çalıştı. Bu sırada taraftarların, F.Bahçeli yedeklerin üzerine attığı yabancı maddeleri, Nilay’ın tribünlere geri gönderdiği gözlendi.

Polis dağıttı

Bunun üzerine gerginlik iyice artarken, F.Bahçelilere koltuk ve çeşitli yabancı maddeler atıldı. Bu cisimlerden biri, Şükran’ın kafasına gelirken, sarı lacivertli oyuncular, soyunma odasına giderken, polis grubu copla dağıttı. Beşiktaş kaptanı Arzu, yaptığı anonsla taraftarları centilmenliğe çağırdı. 15 dakikalık duraklamadan sonra maç yeniden başladı. Bu arada F.Bahçeliler kupa törenine de çıkmayıp genç oyuncu Begüm’ü göndererek şiltini aldı.

l SALON: BJK Akatlar

l
HAKEMLER: Mustafa Can (**), Ufuk Akyüz (**)

BEŞİKTAŞ: Esmeral (***) 17, Stinson (***) 22, Hicks (**) 9, Mactabene 2 (**), Arzu 4 (**), Yasemin (***) 11, Tuğba (***) 9, Esra (*), Aysun (*), Melike (*), Derya (*)

FENERBAHÇE: Nilay (**) 5, Şaziye (**) 11, Johnson (***) 15, Zanze (**) 8, Ferdinand (**) 9, Nazlı (*) 2, Esra (*) 2, Müjde (*) 2, Serap (*), Nalan (**) 2

l
1. PERİYOT: 19-20 l İLK YARI: 38-31

l
3. PERİYOT: 55-39

l
5 FAUL: 33.32 Arzu, 38.12 Nilay


Yorumları Göster
Yorumları Gizle