ANKARA HABERLERİ

Kraliçe Elizabeth 84 yaşında

Hürriyet Haber
20.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi David Reddaway, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 84. doğum günü onuruna bir resepsiyon düzenledi. Çok sayıda yabancı misyon temsilcisi ve davetlinin katıldığı resepsiyon, renkli görüntülere sahne oldu. Resepsiyonda konuşma yapan Devlet Bakanı Egemen Bağış, iki ülke arasında güçlü bir işbirliğinin olduğunu dile getirdi.

Hürriyet Haber

İNGİLTERE Büyükelçiliği’nde-ki resepsiyona Büyükelçi David Reddaway, eşi Roshan Reddaway, Askeri Ataşe Richard Robinson ve eşi Anna Robinson ev sahipliği yaptı. Geceye katılanlar arasında Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ABD Büyükelçisi James Jeffrey, Kanada Büyükelçisi Marc Bailey, Fransa Büyükelçisi Bernard Emie, İsrail Büyükelçisi Gabby Levy’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda yabancı misyon temsilcisi ve davetliler katıldı.

İşbirliği de kutlandı

Resepsiyon iki ülke milli marşlarının çalınmasıyla başladı. Marşların ardından konuşan Bakan Egemen Bağış, Türkiye ve İngiltere arasındaki ilişkilerin çok eskilere dayandığını belirterek, iki ülke arasında başta AB olmak üzere pek çok alanda güçlü bir işbirliğinin bulunduğunu belirtti.

Renkli görüntüler

İngiltere’nin, Türkiye’nin AB’ye katılım sürecine güçlü destek verdiğini hatırlatan Bağış, bu süreçte yaşanan bazı sıkıntılı dönemlerde İngiltere’nin her zaman yapıcı rol oynadığını kaydetti. Büyükelçi David Reddaway de sadece Kraliçe’nin doğum gününü değil, aynı zamanda Türkiye ve İngiltere arasındaki işbirliğini de kutladıklarını dile getirdi.  Oldukça güzel bir Ankara akşamında gerçekleşen davet, renkli görüntülere sahne oldu. Resepsiyona İngiltere büyükelçiliği çalışanları ve bazı davetliler, İngilizler arasında son derece popüler olan, çeşitli modellerdeki şapkalarıyla katılmıştı.

Keyifli bir gece

Resepsiyon için elçiliğin bütün bahçesi, davetlilerin beğenisine sunulmuştu. Konukların bir kısmı, üst bahçede kalarak diplomatik sohbetler etmeyi, bir kısmı ise çeşitli yiyecek ve içecek stantlarının bulunduğu alt bahçede, ikramları tatmayı tercih etmişti. Yoğun bir katılımla gerçekleşen resepsiyonda, konuklar içkilerini yudumlarken gecenin keyfini çıkardı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kraliçe Elizabeth 84 yaşında haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı