Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kral Selman Obama ile bir araya geldi

  AA
  20 Nisan 2016 - 19:32Son Güncelleme : 20 Nisan 2016 - 20:47

  Suudi Arabistan ile ABD'nin arasını geren istihbarat raporu ve Suudi Arabistan'ın bu rapor karşısında ABD'ye yaptığı ekonomik tehdit sonrasında iki ülkenin lideri bir araya geldi.

  Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre, Kral Selman'ın başkent Riyad'daki sarayında basına kapalı gerçekleşen görüşmede, iki ülke arasındaki ilişkilerin yanı sıra Ortadoğu bölgesinde yaşanan son gelişmelerle ilgili uluslararası çabalar ve terörle mücadele konuları ele alındı.

  O 28 sayfada neler yer alıyorO 28 sayfada neler yer alıyor


  Görüşmeye ABD heyetinden, Ulusal Güvenlik Danışmanı Susan Rice, Savunma Bakanı Ashton Carter, ABD Riyad Büyükelçisi Joseph W. Westphal, Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest ve ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Başkanı John O. Brennan katılırken, Suudi Arabistan tarafından ise Birinci Veliaht Prens ve İçişleri Bakanı Muhammed bin Nayif bin Abdulaziz, İkinci Veliaht Prens ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman bin Abdulaziz, Dışişleri Bakanı Adil el-Cübeyr, Riyad Valisi Prens Faysal bin Bender bin Abdulaziz, Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi Prens Abdullah Bin Faysal bin Turki, Devlet Bakanı ve Kral Müsteşarı Prens Dr. Mansur bin Mutab ve diğer yetkililer katıldı.

  Suudi Arabistandan ABDye şok tehditSuudi Arabistan'dan ABD'ye şok tehdit
   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı