« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kral kükredi ve gitti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ticari amaç güdülerek G.Saray'dan koparıldığını ileri süren yıldız futbolcu, <ı>‘‘Kulüpler daha önceden anlaştığı için gitmekten başka çarem kalmadı’’ dedi. Hakan, bu açıklamalarının ardından özel uçakla İtalya'ya hareket etti.

<ı>Seçeneğim kalmadı

G.Saraylı Hakan Şükür dün önce bir basın toplantısı düzenleyerek Juventus'a transferiyle ilgili gelişmeleri anlattı, ardından özel bir uçakla İtalya'ya doğru yola çıktı. Basın toplantısında G.Saray yönetimine sitem eden Hakan, ‘‘Kulüpler daha önceden anlaştığı için gitmekten başka çarem kalmadı’’ dedi.

<ı>Fikrimi sormadılar

Hakan Şükür basın toplantısında şunları söyledi: ‘‘Juventus'un teklifi çok gurur verici. Avrupa'nın başka kulüplerinden de teklif aldım. Ancak benim dışımda gelişen olaylar oldu. Ben hariç herkes kendini benim yerime koydu. Kimileri gitmeli, kimileri gitmemeli dedi. Ama bu arada benim fikrimi hiç soran olmadı.

<ı>Kendime söz vermiştim

Başımdan bir Torino macerası geçmişti. O zaman da gitmek istememiştim ama baskılar nedeniyle maceraya atılmıştım. Dönerken de çok üzüldüm. Ancak oradan ayrılırken, (Tekrar Avrupa'nın en büyük takımlarından birisinde oynayacağım) diye kendi kendime söz vermiştim.

<ı>Yalnız görüşeceğim

G.Saray ve Juventus yönetimleri anlaştı. Juventus'tan haber bekliyorum. Bir profesyonel gibi, tek başıma gidip masaya oturacağım. 6 Ocak tarihine kadar zamanımız var. Benim dışımda zaten anlaşmalar yapılmış. Bana da, 'git anlaş' diyorlar. Gitmekten başka çarem kalmadı.

<ı>Büyüklerim hep sustu

Galatasaray camiasında değişik şeyler oluyor. Her türlü zorluğa ve gelişmelere alışmak zorundasınız. Bu olay ortaya çıkınca büyüklerimin açıklama yapmasını bekliyordum. Çünkü anlaşan onlar. Ancak sustular. Herhalde ben konuştuktan sonra bir açıklama yaparlar.

<ı>G. Antep’te söylediler

İki kulüp arasında resmi anlaşma yapılmış. Bana bunu G.Antep maçından önce söylüyorlar. Benim ne hale düştüğünü düşünün. Kırgın mı olayım, dargın mı, siz karar verin. Bana söylenenleri o zaman hocama söylemedim. Beni oynatmayabilirdi. Ama mutlaka onun da haberi olmuştur.

<ı>Şehit anaları aradı

Terim'le daha sonra herşeyi konuştuk. Terim benim önce ağabeyim, sonra hocam. Arkadaşlarımla da bu meseleyi konuştum. Hepsi gitmemi tavsiye etti. Şehit anaları da aradı, gitme dedi. Onlara, benim sadece bir futbol elçisi olduğumu, siyasetin dışında bulunduğunu söyledim.

<ı>Ürkmüyorum, korkmuyorum

Hiçbir şeyden ürkmüyor ve korkmuyorum. Yarım kalmış bir işim var, onu tamamlamaya gidiyorum. Oradan dönüşümde de bir çok takımdan teklif alacağıma inanıyorum. Her dönemde ticari amaç güdülen bir futbolcu oldum. Beni şartlar buraya itti.

Kulübümüzde futbolcu kendi başına bırakılıyor. Beni her konuda destekleselerdi belki şu anki başarım iki misli artardı. Hem hafif sakatlığım var, hem de idmansızım. Anlaşsak bile ancak ikinci yarıda forma giyebilirim. Çarşamba günü çok önemli bir maçları var, arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Bugüne kadar herkese anlayış gösterdim. Aynı anlayışı ben göremedim. Benim transferimi ülke meselesi haline getirmek çok yanlış. Basın peşimden koştu, yoruldu ama benim söyleyecek bir şeyim yoktu ki. Konuşacak olan yöneticilerdi. Anlaşan onlardı.

Çok kısıtlı bir arkadaş çevrem var. Arkadaşlarımı özenle seçerim. Dili, dini ne olursa olsun, yeter ki insan olsun. Gitmek istemediğimi hiçbir zaman söylemedim. Bu olaylar olmadan önce de Juvertus'un teklifi vardı. Sağlıklı bir karar verme aşamasındayım. Masaya oturunca anlaşacağız.

Gidersem ilk önce İtalyanca öğreneceğim ve çok çalışacağım. Bulunduğum durum hiç kolay değil. Torino'ya ilk gittiğimde, beni tekrar geri çağırmışlardı. Ben de kendilerine madem çağıracaktınız neden gönderdiniz demiştim. Şimdi aynı şey söz konusu olursa ne olur bilemem. Avrupa'nın daha büyük takımlarına da gidebilirim.’’

Hakan Şükür, basın mensupların ne zaman gidiyorsunuz sorusuna, ‘‘Zaten zorla gidiyorum, bari siz hemen satmayın’’ diye karşılık verdi. Hakan, bir haftadır kendisini izleyen basın mensuplarından da kaçtığı için özür dileyerek, ‘‘İşiniz zor ama güzel bir meslek. Belli olmaz, belki ileride meslektaş olabiliriz’’ dedi. Hakan daha sonra ailesi ile birlikte iftar yemeği yedi.
Bunları da Beğenebilirsiniz