GeriSpor Kral Hidayet
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kral Hidayet

Sacramento Kings yöneticileri, Efes'in yıldızını almaya geldi

NBA ekibinin Asbaşkanı Geofe Petrie, Hidayet Türkoğlu'nun bonservisi için istenen 1.5 milyon dolarlık banka teminat mektubunu bugün Efes Pilsen’e verecek. Hidayet yarın Sacramento Kings ile sözleşme imzalayacak.

EFES Pilsenli Hidayet Türkoğlu'nu draft eden NBA takımlarından Sacramento Kings'in yöneticileri, bu transferi bitirmek için İstanbul'a geldi. Dün öğleden sonra İstanbul'a gelen Sacramento Kings'in Asbaşkanı Geofe Petrie ile kulübün avukatlarından Matina'yı Atatürk Havalimanı'nda menajer Tolga Tuğsavul karşıladı. NBA ekibinin yetkilileri, bu sabah saat 09.30'da, Efes Pilsen yöneticileriyle masaya oturarak, lacivert beyazlı kulübün Hidayet için istediği 1 milyon 500 bin dolarlık banka teminat mektubunu verecek. Sacramento Kings yönetimi, yarın saat 14.00'te de Hidayet ile sözleşme imzalayacak.

Sacramento Kings yöneticileri, uzun süredir takip ettikleri Hidayet'i renklerine bağlayabilmek için NBA geleneklerini tam anlamıyla alt üst ettiler. Efes Pilsen'in istediği parayı pazarlık yapmadan kabul eden ABD kulübünün yöneticileri, bu transferi gerçekleştirmek için binlerce kilometre yol katedip, İstanbul'a geldiler. Hidayet ayrıca NBA tarihinde, ABD dışında sözleşme imzalayan ilk basketbolcu olacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle