"Ünal Özüak" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ünal Özüak" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ünal Özüak

Kral gibi

İLK maçta ki aynı beşleriyle başladılar, hemen hemen aynı değişiklikleri yaptılar.

Bilgisayarda simülasyon yapsan ancak bu kadar olur. Çeyrek seneryoları dahil sonuçta tıpkısının aynısı oldu zaten. Fark sadece Banvit adına Chuck Davis’in bu maça gelmiş olması ve İzzet Türkyılmaz’ın erken faullerle yılmasıydı. İlk çeyrekte iki takımda içerden yüklenip boyalı alandan sayı üretmeye odaklandı. 21-17 Cimbom lehine geçen ilk çeyrekten sonra potaya bakmayan atıcılar boy göstermeye başladılar. Flash Gordon’un sürüklediği yüksek ritim ve gerektiğinde devreye giren Arroyo orkestrasyonuyla Galatasaray 11 sayılık fark yaptıktan papucun pahalı olduğunu farkeden Serkan Erdoğan ve Simmons üçlükleriyle (9’da 5 yüzde 55 isabet) geri adım atmayan Banvit, Aslanı yakaladı ve odaya 42-40 ile gidildi. İlk yarıda Ndong’un sakatlanması ve Macvan’ın kafasının yarılması Cimbom’un hendikaplarını artırdı.

Kabusun adı Markoishvilli

BANVİT üçüncü çeyrek telaşına erken girdi. Nasıl girmesin ki, daha ne olduklarını anlamadan, Cimbom’un Gürcü yıldızı Markoishvilli peşpeşe dört üçlükle, yaralı kaşıyla gözü arasından farkı 17 sayıya çıkarıverdi. Aslanın her akşam başka bir bitirici adam yaratma formatına Furkan da (15 sayı 8 ribaunt) müthiş zamanlama ile tamamlama yaparak katılınca Banvit tüm sahada kalma çabasına rağmen oyuna küstü. Son çeyrekte Ataman heyecan olsun diye Arroyo’suz Gordon’la tek guard oynadıysada Banvit kafayı kaldırdığında gelen Cimbom sayıları skoru dengede tuttu. Peşpeşe 26. galibiyet, seride 2-0. Banvit’in bundan sonraki beş maçın dördünü kazanması gerekiyor ki ortada bu ışık pek gözükmüyor. Buradan bakınca Galatasaray her akşam Banvit’i üzer gibi gözüküyor.


 

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI