« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kral çıplak!

Dünyanın en zengin kulüplerinden ve en pahalı futbolcuları kadrosunda bulunduran, kendini Avrupa’nın diğer kulüplerinden üstün gören İspanyol devinin çöküşü üzerine, ülke basını, ‘Galaksililer, yeryüzüne hoşgeldiniz’ dedi.

Mehmet ÇİFTÇİ /DHA
SON GÜNCELLEME
Şaşkına döndüler

Dünyanın en zengin 4. kulübü
olan ve yine dünyanın en zengin 10 futbolcusundan 5’i kadrosunda bulunduran İspanyol efsanesi Real Madrid’in, Fransa’nın Monaco takımına rövanşta 3-1 yenilerek Şampiyonlar Ligi’ne çeyrek finalde veda etmesi, futbol dünyasında büyük yankı uyandırdı. İspanyollar, dünyanın birbirinden ünlü ve değerli futbolcularından kurulu Real Madrid’in elenmesiyle şaşkına döndü.

Hayal kırıklıkları

Kral Kupası’nı kaptırıp, Şampiyonlar Ligi’ne de 5 yıl aradan sonra ilk kez çeyrek finalde veda eden R.Madrid’in yıldızlarından Raul, ‘Madridliler için kara bir gün. Büyük bir hayal kırıklığı yaşıyoruz’ dedi. Roberto Carlos ise ‘Şampiyonlar ligi bitti, artık bir an önce bu defteri kapatmamız lazım. Yoksa lider olduğumuz lig şampiyonluğu da elden gider’ ifadesi kullandı. Gazeteler Ronaldo’ya hiçbir varlık gösteremediği için puan bile verilmedi.

Altın dönem bitti

Kulüp futbol direktörü Valdano, ‘Artık Queiroz’un geleceğini düşüneceğiz’ derken, İspanyol medyası teknik direktör Queiroz’un istifa etmesini isteyerek, ‘Altın dönem sona erdi’ yorumu yaptı. AS gazetesi kendilerini Avrupa’daki diğer takımlardan üstün gören R.Madrid’li futbolculara ‘Galaksililer’ yakıştırması yapıp, ‘Galaksililer ve Queiroz, Monaco’da bozguna uğradı. Yeryüzüne hoşgeldiniz’ ifadesini manşetine taşıdı.

Uzaylılara futbol dersi

Diarioas gazetesi, ‘Monaco’dan uzaylılara futbol dersi’, El Mundo Deportivo, ‘Madrid’i sokağa attılar’, Sport ‘Monaco uzaylılara soğuk duş aldırdı’, El Pais gazetesi, ‘Madrid’in gizemi Monaco’da düştü’, El Mundo Deportivo ‘Tam yıkılma’, Marca , ‘The End’ (Son), Katalan gazeteler ‘Yıkıldılar’ ve ‘Bozguna uğradılar’ gibi başlıklarla Real Madridli futbolcuların hayal aleminden kurtulması gerektiğine dikkat çekti.

DÜNYANIN EN DEĞERLİ KULÜPLERİ

KULÜP DEĞERİ

M.United 1.186 Milyon$

Juventus 828 Milyon$

AC Milan 759 Milyon$

R.Madrid 751 Milyon$

B.Münih 617 Milyon$

Inter 558 Milyon$

Arsenal 482 Milyon$

Liverpool 447 Milyon$

Newcastle 398 Milyon$

Dortmund 355 Milyon$

Barcelona 354 Milyon$

Schalke 04 340 Milyon$

Chelsea 339 Milyon$

FENERBAHÇE 305 Milyon$

AS Roma 304 Milyon$

Tottenham 275 Milyon$

Celtic 200 Milyon$

EN ZENGİN FUTBOLCULAR

FUTBOLCU TAKIMI YILLIK GELİR

David Beckham Real Madrid 30

Zinedine Zidane Real Madrid 19

Hidetochi Nakata Bologna 16

Ronaldo Real Madrid 15

Raul Gonzalez Real Madrid 15

Christian Vieri FC Inter 14

Michael Owen Liverpool 13

Carlos Queiroz: Ağır darbe

Monaco’da tükenen R.Madrid’de hedef adam teknik direktör Carlos Queiroz, bütün sorumluluğun kendisinde olduğunu söyledi. Queiroz, ‘Bizim için çok ağır bir darbe oldu. Bunu beklemiyorduk. Geleceğimin ne olacağı konusunda bir şey düşünmüyorum. Benim işim oyunu analiz etmek ve takımı hazırlamak’ dedi ve istifa beklentilerine olumsuz yanıt verdi.

MAÇIN KARNESİ

İSTATİSTİK MONACO R. MADRİD

K.Ş 10 4

K.B.Ş 8 5

Korner 8 5

Faul 13 17

Ofsayt 2 5

S.Kart 1 2

T.O (%) 48 52

T.O (Dk) 29’30’ 31’51’


K.Ş: Kaleyi bulan şut; K.B.Ş: Kaleyi bulmayan şut, T.O: Topla oynama

Bunları da Beğenebilirsiniz