Ege Haberleri

  KPSS'de kopya sokağa döküldü

  Yusuf YAVUZ / İZMİR, (DHA)
  16.07.2012 - 12:28 | Son Güncelleme:

  İzmir Gündoğdu Meydanı'nda biraraya gelen topluluk, KPSS'de yaşanan kopya iddialarını protesto etmek için Kıbrıs Şehitleri Caddesin'de bulunan ÖSYM Merkezi'ne kadar sloganlar eşliğinde ellerinde taşıdıkları dövizlerle yürüdü.

  Sosyal medya üzerinde örgütlenen yaklaşık 250 kişilik grup KPSS'de yaşanan kopya iddialarını protesto etmek için, bugün 18.00'de, Gündoğdu Meydanın'dan buluştu. Ardından topluluk, Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ndeki ÖSYM bürosuna kadar yürüdü. Ellerinde “Gençlik ayıldı, İmam bayıldı”, “AKPSS iptal edilsin”, “Kopyayla, Parayla, seçme sınavı” yazılı dövizler taşıyan grup “KPSS İptal Edilsin”, “Ali Demir İstifa”, sloganları attarak ÖSYM Merkezi'nin önüne geldi. Merkezin önünde grup adına bir açıklama yapan Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP) İzmir İl Temsilcisi Volkan Erol, neredeyse her yıl bir skandala imza atan ÖSYM'nin bu yıl da bu geleneği sürdürdüğünü söyledi. Erol, “Daha 2 yıl önce polislik sınavında soruların cemaat dershanesinde servis edildi. YGS'deki şifre çıktı. 2012 KPSS'de de her zamanki gibi şaibeyle karşı karşıyayız. Bu sınavların isimleri farklı olsa da bir çok ortak noktaları var. Bu ortak nokta Cemaat- AK Parti koalisyonudur” dedi.
  “ALİ DEMİR İSTİFA ETSİN”
  2010 yılında yapılan KPSS'ye bakıldığında sınava şaibe karıştıranların isimlerine kadar bilinmesine karşın herhangi bir işlem yapılmadığını aktaran Erol, “Sosyal paylaşım sitelerinde sınavdan bir gün önce birilerinin kampa alınıp soruların verildiği, para karşılığında birilerine satıldığı haberlerinin çıkması da sınavın sorularının verildiğinin bir kanıtıdır. Bu yüzden, 2012 KPSS derhal iptal edilmelidir. Sınav sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır diye açıklama yapan ÖSYM Başkanı Ali Demir istifa etmelidir” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı