Gündem Haberleri

  KPSS iki soru iptalle açıklandı

  12 Ağustos 2012 - 00:58:20

  Lisans düzeyinde 7- 8 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) katılan adayların aldıları sonuçlar açıklandı.

  ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 2012-KPSS Lisans Sınavı’nın istatistik testi temel soru kitapçığı 10’uncu sorusu ve kamu yönetimi testi temel soru kitapçığı 5’inci sorusu, incelemeler sonunda ÖSYM Yönetim Kurulu kararıyla iptal edildi. İlgili testleri cevaplayan tüm adayların bu soruları doğru cevapladıkları kabul edilerek değerlendirme yapıldı.

  Genel kültürde tam yapan yok

  Genel yetenek testinde 60 sorunun tamamını doğru yapan aday sayısı 11 olarak belirlenirken; genel kültür testinde 60 sorunun tamamını, eğitim bilimleri testinde ise 120 sorunun tamamını doğru yapan aday çıkmadı. Eğitim bilimleri testinde Erzincan birinci, Bayburt ikinci, Siirt üçüncü oldu. Bunları Kilis, Kırşehir, Burdur, Kastamonu, Giresun, Amasya ve Balıkesir izledi. Sonuçlar internette Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM’nin “http://sonuc.osym.gov.trinternet adresinden ulaşılabilecek.

  Etiketler:
  Son Güncelleme : 12 Ağustos 2012 - 00:58:20
  Okuyucu Yorumları { Toplam 1 Yorum }
  • yunus taşçı 12.8.2012 09:43:43
   Genel kültürde başarılı olan illerin, genel yetenek, eğitim bilimleri ve yabancı dil sınavından da başarılı olması gerekmez mi.
   
  HaberlerFenerbahçeGalatasaraypkkburçniobeistanbulMHP