Ege Haberleri

EGE

  KPSS için suç duyurusu

  Turaç TOP / İZMİR, (DHA)
  11.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 10.07.2012 - 15:15

  İzmir’de bir grup öğrenci, şaibe karıştığını ileri sürdükleri KPSS'nin iptalini istedi, soruların çalınmasıyla ilgili sorumluların bulunup cezalandırılması için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  İzmir Adliyesi önünde toplanan bir gurup öğrenciyle birlikte gelen ve onlar adına konuşan coğrafya öğretmeni Nihan Akar, “KPSS'de 2010 yılından sonra iki gün önceki sınavda da kopya skandalı ortaya çıktı. Sınavın şaibeli olduğu, soruların çalındığıyla ilgili birçok iddia ortaya atıldı. Bu sebeple, gelecek hayali kuran birçok öğrenciyi mağdur etti. Sınav güvenliğine de uyulmadığı açıkça görülmektedir. KPSS sonrası bir yayınevinin bazı soruları internet sitesinde yayınlaması da kopya iddialarını güçlendirmektedir.

  Her dönem KPSS ile ilgili ortaya atılan iddialar, mutlaka araştırılmalı, üzerine gidilmelidir. Önceki KPSS ile ilgili herhangi bir yasal işlem yapılmadan bu sene de aynı iddiaların ortaya çıkması, güvenilirliği iyice azaltmaktadır” diye konuştu. Akar ve öğrenciler, açıklamanın ardından, KPSS'nin iptali ve soruların çalınmasıyla ilgili sorumluların belirlenip cezalandırılmasını içeren dilekçeleriyle Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı