BARTIN HABERLERİ

Kozcağız’da 24 Saat Sağlık Hizmeti Başlıyor

IHA
18.09.2015 - 19:00Son Güncelleme :

KOZCAĞIZDA 24 SAAT SAĞLIK HİZMETİ VERİLECEK

IHA

Bartın merkeze bağlı Kozcağız Beldesinde faaliyet gösteren Aile Sağlığı Merkezi`nin 24 saat hizmet vereceği açıklandı.
Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman’ın, ısrarla üzerinde durduğu ve 2 yıl önce Ankara’da Sağlık Bakanlığı ve Halk Sağlığı Başkanlığında Kozcağız’da 24 saat sağlık hizmeti olması için yaptığı girişimler sonucunu verdi. Kozcağız’da mesai saatleri haricinde ve hafta sonlarında acil sağlık hizmeti verebilecek, entegre sağlık birimi Ekim ayında hizmete giriyor.
Bartın Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Demir yaptığı yazılı açıklamada; “Kozcağız’da mesai saatleri haricinde ve hafta sonlarında acil sağlık hizmeti verebilecek, bünyesinde röntgen, laboratuar hizmetleri ve ağız-diş sağlığı hizmetleri olan entegre sağlık birimi açılması Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğünün talebi üzerine Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. İrfan Şencan’ ın onayından geçmiştir. Ekim ayı içerisinde röntgen cihazı kurulumu gerçekleştirildikten sonra entegre sağlık birimi faaliyetine başlayacak. Bina içerisinde yapılacak tadilatların ardından 24 saat hizmet veren bir hastane gibi sağlık hizmeti verilecektir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Kozcağız’da 24 Saat Sağlık Hizmeti Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 19 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kozcağız’da 24 Saat Sağlık Hizmeti Başlıyor haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  08:02
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı