Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kozan'da olaylı yıkım

  Yaşar KORKUSUZ/KOZAN (Adana), (DHA)
  20.09.2012 - 17:02 | Son Güncelleme: 20.09.2012 - 18:09

  ADANA’nın Kozan İlçesi’nde kaçak olduğu belirlenen 2 evin yıkılmasını engellemeye çalışan sahipleri; evlerin çevresine ateş yaktı, bir kadını bıçakla rehin aldı. Jandarmanın aldığı önlemin ardından belediye ekipleri kaçak evleri yıktı.

  Kozan İlçesi’ne bağlı Güneri Köyü’nde 50 yaşındaki Naim A. ile 44 yaşındaki Nezihe Ç.’ye ait evler kaçak olduğu için yıkım kararı alındı. Ev sahiplerine yıkım kararı tebliğ edildikten sonra bugün sabah Kozan Belediyesi ekipleri ile jandarma köye yıkım için geldi.

  OLAYLI YIKIM OBJEKTİFLERE BÖYLE YANSIDI / FOTO GALERİ

  Evlerin çevresine traktörlerle barikat ören Naim A. ve Nezihe Ç.’nin yakınları çevredeki ağaçları da ateşe verdi. Yanan ağaçlar kısa sürede söndürülürken jandarma, traktörleri de evin çevresine çekti. Bu sırada Naim A.’nın evinde bulunan akrabası 38 yaşındaki Ahmet K., adı öğrenilemeyen bir kadının boğazına bıçak dayayarak onu rehin aldı. Ancak jandarmanın müdahalesiyle Ahmet K. etkisiz hale getirilip evden uzaklaştırıldı. Yaklaşık 2 saat jandarmaya direnen ev sahipleri güçlükle dışarı çıkartıldı. Bu sırada bazı yakınları baygınlık geçirdi. Jandarmanın aldığı önlemin ardından belediye ekipleri kaçak evleri yıktı.

  Naim A.’nın fenalık geçiren eşi Sevcan A., "15 yıl tarlalarda çalışarak ev yaptık. Şimdi ne yapacağız?" diye feryat etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı