Koza İpek Grubu'na atanan kayyumlardan Av. Hasan Ölçer, Hürriyet Dünyası'na konuştu

Dinçer GÖKÇE
27 Ekim 2015 - 10:30Son Güncelleme : 27 Ekim 2015 - 15:48

Koza İpek Grubu’na atanan kayyumlardan birine Hürriyet Dünyası ulaştı. İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu’nun yanı sıra Çakal Carlos olarak bilinen İlıch Ramirez Sanchez'in de avukatı olan Hasan Ölçer, gruba bağlı 3 şirkete kayyum olarak atandı. Av. Ölçer, hassas bir görev üstlendiklerini ifade ederek "Bizler emanetçiyiz" dedi.

Telefonla ulaştığımız İstanbul Barosu avukatlarından Hasan Ölçer, Ankara’ya yeni vardığını belirterek “Karardan dün akşam haberim oldu” diyerek Ankara Adliyesi’ne gitmek üzere yolda olduğunu söyledi. Av. Ölçer, kayyum ataması yapılan şirket sayısının 22 olduğunu, ortalama her bir şirkette 2-3 kişinin görevlendirildiğini söyledi. Ölçer’in atandığı şirketler ise ATP Koxa Gıda Tarım ve Hayvancılık AŞ, ATP İnşaat ve Ticaret AŞ ile Koza İpek Basın ve Basın Sanayi Ticaret AŞ…

Kozaya kayyum havuz medyasından: Hüdai Bal ve Ümit ÖnalKoza'ya kayyum havuz medyasından: Hüdai Bal ve Ümit Önal

İSİMLERİ SAVCILIK ÖNERMİŞ
Ölçer, kendisinin de atanan isimler arasında yer aldığını dün akşam öğrendiğini belirterek “Öneri savcılık tarafından gitmiş. Mahkeme de kabul etmiş” dedi.
Koza İpek Grubuna atanan kayyumlardan Av. Hasan Ölçer, Hürriyet Dünyasına konuştu
Kıdemli bir hukukçu olarak anılan Ölçer, Trabzonspor Kulübü eski başkanlarından Sadri Şener'in da avukatlığını yaptı.
YETKİ VE SORUMLULUK KAYYUMDA
Ölçer, kayyum olarak atandıkları şirketlerdeki üst yöneticilerin, görevlerine devam edip etmeyecekleri yönündeki soruya “O konuda henüz bir şey yok. Tüm yetki ve sorumluluk kayyumda… Benim atandığım şirketlerde medya şirketleri yok” dedi.

Koza Altın: Anadolu Ajansından takip ediyoruzKoza Altın: Anadolu Ajansı'ndan takip ediyoruz

Koza İpek Holdinge kayyum atandıKoza İpek Holding'e kayyum atandı


BİZLER EMANETÇİYİZ
Av. Ölçer, kayyum olarak sorumluluklarının büyük olduğunu, önemli bir yükün altına girdiklerini ifade ederek, her şeyin şeffaf olacağını söyleyerek şunu ekledi: “Bizler emanetçiyiz”.

Koza İpek hisselerinde düşüşKoza İpek hisselerinde düşüşÜCRETİ MAHKEME BELİRLER
Av. Ölçer, atanan kayyumlara 10’ar bin lira ödeneceği yönündeki iddialara ilişkin ise, “Bunu bilmiyorum. Mahkeme bunu belirliyor” diyerek henüz netleşen bir rakamın olmadığını söyledi.
dgokce@hurriyet.com.tr


  

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı