Gündem Haberleri

  Köyü çakallar bastı

  Serdar KARA/ÇUKURCA (Hakkari), (DHA)
  06.08.2009 - 16:06 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'ne bağlı Gündeş Köyü'nü çakallar bastı. Endişe içerisinde olduklarını belirten köy halkı, sabah namazı için camiye giden imamın saldırıya uğradığını söyledi.

  Köylüler, yakındaki ormanda çıkan yangından sonra bu tehditle karşı karşıya kaldıklarını ileri sürdü.
  Türkiye'nin Irak sınırında bulunan Çukurca İlçesi'ne bağlı, 100 haneli Gündeş Köyü'nde yaklaşık 1 haftadır çakal korkusu yaşanıyor. Çevresi ormanlarla kaplı Gündeş Köyü'nde yaşayanlar, çakalların 5'li, 10'lu sürüler halinde dolaştıklarını belirtti. Köy halkı, daha önce böyle bir olayla karışlaşmadıklarını, çakalları çok nadir olarak gördüklerini, ancak bir anda sayılarının arttığını, köyün içerisine kadar geldiklerini söyledi. Köylüler, buna gerekçe olarak da 1 hafta önce yakındaki Köprülü bölgesinde çıkan orman yangınını gösterdi. Orman yangınından sonra çakalların köylerini mesken tuttuğunu, bundan dolayı da geceleri yalnız dışarı çıkmadıklarını anlatan köylüler, silahlanarak çakal avına çıkmaya başladı.

  Sabah namazı için camiye giden imamın da çakalların saldırısına uğraması üzerine, çakal avına karar verdiklerini belirten köylüler, “Huzurumuz kalmadı. Yalnız başımıza dışarı çıkamaz olduk. Onları köyden uzak tutmak için av tüfekleri ile uzaklaştırmaya çalışıyoruz. İmam evine sığınarak canını zor kurtarmış” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı