Ege Haberleri

EGE

  Köylü hırsızlara karşı silahlandı

  Cavit YILDIRIM /YATAĞAN, (DHA)
  03.11.2009 - 21:48 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Yatağan İlçesi’ne bağlı Kadıköy, Elmacık, Kavak, Mesken ve Salkım köylerinde son 1 ay içerisinde, başta kurbanlık hayvan olmak üzere, hırsızlıkların artması vatandaşları isyan ettirdi.

  200 haneli, 650 nüfuslu Kadıköy’de silah kuşanan köylüler 24 saat nöbet tutmaya başladı. Giren çıkan araçlar takip ediliyorKöyün giriş ve çıkış noktaları ile meydan ellerinde av tüfekleriyle bekleşen köylüler ilginç görüntüler oluşturdu. Her ev ve ahırın önüne de birer köpek bağlandı. 58 yaşındaki Cemil Şahin, yaklaşık bir ay önce hırsız giren bakkal dükkanına alarm taktırırken, köyün diğer bakkalı Süleyman Koçak da sabaha kadar işyerinin önünde tüfekle nöbet tutmayı tercih etti. Kadıköy Muhtarı Erdoğan Şahin ise vatandaşın köyde ve komşu köylerde yaşanan hırsızlık olaylarından tedirgin olduğunu belirterek, “Köyümüze giriş çıkış yapan araçları sürekli gözlüyoruz” diye konuştu.

  65 yaşında ama nöbet tutuyor

  Köy meydanında elinde tüfeğiyle hırsız nöbeti tutan 65 yaşındaki Hasan Kocasarı da “Köylerimizde dükkanlarımız soyuldu. Hırsızlar yakalanmadı. Biz de kendi tedbirimizi alıp, kurban bayramı nedeniyle hayvan hırsızlıkları da olabilir diye sabahlara kadar nöbet tutuyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı