Ege Haberleri

EGE

  Köylü çocukların havuz keyfi

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
  23.08.2014 - 16:48 | Son Güncelleme: 23.08.2014 - 17:17

  MANİSA'nın Yunusemre Belediyesi, sağlıksız ve tehlikeli sulama kanallarına giren çocuklara yönelik başlattığı kampanya kapsamında, eskiden köy olan, büyükşehir yasasıyla mahalle statüsüne geçen Osmancalı ve Akçaköy sakini 27 çocuğu Olimpik Yüzme Havuzu'na götürdü.

  Yunusemre İlçe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel öncülüğünde oluşturulan bir ekip, Yuntdağı bölgesindeki Osmancalı ve Akçaköy mahallelerinde yaşayan 27 çocuğu Manisa'ya getirdi. Kentin merkez ilçesi Yunusemre Belediyesi'nin bahçesinde çocuklara öğle yemeği verildi. Yemeğin ardından çocuklar Yunusemre Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çerçi ve Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya ile buluştu. Başkan Çerçi, çocuklara tişört, şort ve şapka hediye etti.

  Köylü çocukların havuz keyfi

  "PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK"

  Sosyal belediyecilik anlayışını her alanda uygulamak istediklerini ifade eden Başkan Çerçi, "Osmancalı ve Akçaköy'den çocuklarımız var. Onlar bugün bizim misafirlerimiz. Eşofmanlarını, formalarını, şapkalarını giydiler. Gezip, yemeklerini yediler. Ben de onlara katıldım. Havuza girip hocalar eşliğinde yüzme öğrenecekler. Daha önceden şehirdeki çocuklara köye götürmüştük. Köy kültürüyle tanıştılar. Köydeki çocukları ardından lunaparka götürdük. Yaz etkinlikleri kapsamında şimdi de köydeki çocuklarımızı havuza götürüyoruz. Projelerimiz devam ediyor. Çocuklar tebessüm ettikçe biz mutlu oluyoruz" diye konuştu.

  Çocukların velilerinden izin alınarak getirildiğini belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel, "Çocukları ile olarak belediyemize götürüp başkanımızla tanıştırdık. Beraber oturup yemek yediler. Daha sonra çocuklarımız havuza götürdük. Çocuklarımız çok mutlu oldular. Bizler içinde çok güzel oldu. Çoğu çocuğumuz hiç havuza gitmemişti. Biz de buna vesile olduk. Çok güzel bir proje oldu. Projemiz devam edecek" dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı