Gündem Haberleri

  Köylerdeler

  DIŞ HABERLER SERVİSİ-DHA
  29.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Los Angeles Times, Irak’ın kuzeyindeki dağların PKK militanları tarafından bir "sığınak" olarak kullanıldığını bildirdi.

  "PKK’lılar bu dağlarda eğitiliyor, bu dağları barınak yapıyor" ifadesini kullanan gazetenin muhabiri Asso Ahmed, Mardu köyünü ziyaret etti. Süleymaniye’nin kuzeydoğusundaki köyde meşe ağaçları altında bulunan birkaç evin, PKK’nın yerel karargahı olarak kullanıldığını bildiren gazete, PKK ve onun İran kolu olan PEJAK militanlarının bölgede serbestçe hareket ettiklerini yazdı. Muhabirin görüştüğü Hüseyin Raşid adlı bir köylü, İran’dan getirdiği benzin ve gazyağını düzenli bir biçimde PKK’ya sattığını söyledi.

  SINIRA 1 KİLOMETRE

  Uluslararası haber ajansı Associated Press’in önceki günkü fotoğrafında ise Barzani’nin "yok" dediği PKK’nın kadın teröristleri ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşıyorlar. Birkaç gün önce çekilen ve Türkiye’ye sadece 1 kilometre uzaklıkta, Zaho yakınlarındaki bir otoyolda rahatça yürüyenler ise PKK’nın erkek teröristleri. Ajansın arşivden servise koyduğu Kasım 2006 tarihli bir fotoğrafta da, Kandil dağlarının eteklerindeki PKK kampında su içen bir kadın terörist yer alıyor.

  Barzani’nin ’yok’ dedikleri

  KUZEY Irak Kürt Yönetim Başkanı Barzani, fotoğraflarda görülen ve Irak’ta rahatça gezen PKK’lar için "Bölgemizde yoklar" dedi. El Cezire’ye konuşan Barzani, "PKK’ya ait hiçbir merkez ve karargahın Kürdistan Bölgesi’nde varlığının olmadığını" söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı