BARTIN HABERLERİ

Köylerde ‘Kadına Şiddet’ Semineri Verildi

IHA
10.08.2015 - 18:13Son Güncelleme :

KIZILELMA VE BEDİL KÖYLERİNDE KADINA ŞİDDET SEMİNERLERİ VERİLDİ

IHA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Ziraat Odaları Birliği arasında imzalan ‘Kadın Çiftçi Eğitimi İşbirliği Protokolü’ çerçevesinde köylerde kadın çiftçilere seminer verildi.
Kırsal alanda yaşayan ve çiftçilikle uğraşan kadınları tarımsal konularda eğitmek, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddet, kişi hak ve özgürlükleri konularda bilgilendirmek, sosyal güvenlik konusunda farkındalık oluşturmak, kurumlar arası işbirliğini geliştirmek için imzalanan protokol gereği kadına yönelik şiddet, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kişi hak ve özgürlükleri konularında Bedil ve Kızılelma’da kadın çiftçilere eğitim gerçekleştirildi. Toplam 56 bayanın katıldığı eğitimden sonra katılanlara Katılım Belgesi dağıtıldı.
Daha önce de düzenlenen kurslarda 174 kadın çiftçiye Organik Tarım, Meyve Ağaçlarında Budama, Domates Yetiştiriciliği, Süt Sığırcılığı, Fındık Yetiştiriciliği, İlaçlama ve Kadına Yönelik Şiddet konularında eğitim verilmişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Köylerde ‘Kadına Şiddet’ Semineri Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Köylerde ‘Kadına Şiddet’ Semineri Verildi haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı