ERZURUM HABERLERİ

Köyler, Köy Mahalleler Asfaltlanıyor

IHA
09.09.2015 - 14:58Son Güncelleme : 09.09.2015 - 14:59

YAKUTİYE BELEDİYESİNDEN ASFALT ATAĞI

IHA

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’un,’ şehirde ne varsa buralarda da olacak’ dediği köyler ve köy mahalleler sırayla asfaltlanıyor. 800 nüfuslu Umudum köyünde yapılan çalışmada köy içi yollar, Cami, Sağlık Ocağı, Okul çevresi asfaltlandı. Muhtar Fatih Bayrak, iki dönemdir muhtarlık yaptığını belirterek "Ali başkanımızdan almadığımız bir şey yok. Ne istediysek yaptı, yerine getirdi. Şimdi köy içi yollarımız asfaltlandı. Kadınlarımız artık tozdan şikayet etmeyecekler. Başkanımız sağ olsun" dedi.
Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi köy ve sonradan mahalle olan köy/mahallelerde asfalt çalışmasını sürdürüyor. Bağlı 33 mahalle ve 10 köyde köy içi asfalt çalışmaları sürüyor. Belediye Başkanı Ali Korkut’un, ’şehirde ne varsa buralarda da olacak’ dediği bağlı köy/mahallelerde asfalt en çok kadınları sevindiriyor. Tozdan kurtulmanın ayrı bir önem kazandığı köy ve köy/mahallelerde asfalt sevinci yaşanıyor. Umudum Mahalle/köy muhtarı Fatih Bayrak, "Ben iki dönemdir muhtarım, gidip Ali Başkanımızdan almadığımız hiçbir şey olmadı. Allah ondan razı olsun ona çok teşekkür ediyoruz. Köy adına şahsım adına ekibi ve kendisi bizim köyümüz için mükemmel bir varlık. Biz çok memnunuz, insanlar çok memnun. Ali başkanımızı çok seviyoruz.
Kadınlar bile dua ediyor. Ekibi çok güzel, Allah onlardan da razı olsun. 5 bin metre civarında asfalt atıldı köyümüze. Çok memnunuz, herkesin kapısının önünde asfalt oldu herkes memnun herkes duacı. Ali Başkana çok teşekkür ediyoruz köy adına şahsım adına ekibine herkese teşekkür ediyoruz" dedi.
Köy sakini eski muhtar İbrahim Erdoğan da yapılan hizmetlerden memnuniyetini dile getiriyor. Köy sakini. Hacı Ahmet Karsuoğlu ise, "Cenab-ı Allah devletime zeval vermesin, sağ olsunlar, Allah iyi gün göstersin. Güzel güzel yapıyorlar çok memnunuz herşeyden" derken, başka bir köy sakini Ziyaeddin Haki, "Çok teşekkür ederiz, ALi bey çamurdan bizi kurtardı. Kışın çamurdan geçemiyorduk. Çok memnunuz, köye güzel hizmetler oldu hepsine teşekkür ederim.
Köyde asfaltlanan alanda bisiklete binen çocukları Abdulkadir Erkek ve Muhammed Emin Börekçi "Yollar düz olunca daha iyi daha kolay sürüyoruz" diye memnuniyetlerini gösterdiler.
Köy sakini ve aza Nazım Göktepe: Asfalt çalışmasından dolayı başkanımıza çok teşekkür ederiz. Çok büyük hizmetler yapıyor. Kadınlarımız, çoluğumuz çocuğumuz çamurdan kurtardı. Herkes yaptığı hizmetlerden çok çok memnun. Çok iyi işler yaptı. Eskiden şehir mahallelerinde çamurdan geçilmezken şimdi köylerimizde asfalt var. Yaylalarımıza gidiyoruz, yaylalarımızda geziyoruz. Eskiden af buyurun eşekle atla giderdik şimdi son model arabayla gidiyoruz. Allah razı olsun. Allah var etsin. Yaptığı hizmetlerden dolayı Allah ondan razı olsun" görüşlerini dile getirdi.
Köy içi yolların çalışmasında, önce tüm yolların dolgusu yapılıp zemin düzeltiliyor. Ardından sonra sıcak karışım asfalt dökülüyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Köyler, Köy Mahalleler Asfaltlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2015 tarihinde saat 14 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Köyler, Köy Mahalleler Asfaltlanıyor haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:13
  • Guneş
   05:53
  • Öğle
   12:19
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:24
  • Yatsı
   19:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı