Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Köyde hipermarket açıldı

  Hürriyet Haber
  05 Nisan 1998 - 00:00Son Güncelleme : 05 Nisan 1998 - 00:01

  Edirne'nin Enez İlçesi'ne bağlı Yenici Köyü'ne işadamı Erkan Soylu bin 500 metrekarelik kapalı alana hipermarket kurdu. Hipermarket ilk gününde köylü kadınların hucumuna uğradı. Soylu, ‘‘Silivri'den sonra Trakya'nın en büyük hipermarketini burada kurduk. Halka ucuz mal satıp hizmet edeceğiz.’’ dedi.

  Enez'e 5 kilometre uzaklıkta, 900 nüfusu bulunan Yenice Köyü'nde Medesan Eşentiyon Fabrikası bulunan Soylu, tesislerin üretim kısmının bir bölümünü hipermarket haline getirdi. Medesan Hipermarket'te mobilyadan beyaz eşyaya, gıdadan hediyelik eşyaya kadar her ürünün satışa sunulduğunu söyleyen Erkin Soylu, Enez'de kazandığı parayı yine bu yöreye yatırmak istediğini söyledi. Soylu, yaz aylarında özellikle Trakyalıların Saroz Körfezi'ne akın ettiğini belirterek, ‘‘Köye hipermarket kurarak bu insanlara hizmet vermeyi amaçladım. Trakya'nın neresinden gelip alış veriş yaparlarla yapsınlar, nakliye ücreti almadan mallarını evlerine teslim edeceğiz.’’ dedi.

  Eşentiyon Fabrikası'nda yazın 130, kışın ise 300 kişinin çalıştığını kaydeden Soylu, ‘‘Çalışanlarımızın büyük bölümü hipermarket sayesinde sürekli iş imkanı buldu. Köylü kızlarımız markette çalışıp aile bütçelerine de katkıda bulunacaklar. Önümüzdeki yıllarda yöreye eğlence merkezi olan bir otel yapmayı hedefliyoruz’’ dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı