Ege Haberleri

EGE

  Koyda rant savaşı

  Hürriyet Haber
  10 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 10 Eylül 2000 - 00:01

  Selçuk'ta 5 kişinin öldüğü kanlı baskınla gündeme gelen rant kavgası, Ahmetbeyli ile Pamucak arasındaki koylar için veriliyor

  BARADAN Koyu'na sahip olmak isteyen Ahmet Tekin Baykal ile bölgede üstünlük sağlamak isteyen Hasan Tahsin Timur grubunu karşı karşıya getirip 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan olay Ege'deki yeni rant kavgasını ortaya çıkardı.

  Yeni rant alanı

  BODRUM, Kuşadası, Marmaris gibi gözde turizm merkezlerinin rantını tüketen mafya, şimdi de ‘‘bakir’’ kalabilen ender bölgelerden olan Ahmetbeyli-Pamucak arasındaki binlerce dönümlük hazine arazisine göz dikti.

  Kaçakçılığın yolu

  YUNANİSTAN'ın Sisam adasına yakınlığı, mafyanın dikkatini bölgeye yöneltti. İnsan kaçakçılığı ve uyuşturucu ticaretine uygun olduğu için mafyanın bölgeye yerleşmeye çalıştığı önesürüldü.

  Kaymakamlık uyardı

  BU durumu Menderes Kaymakamlığı'nın da tespit edip, devletin yetkili organlarını uyardığı, güvenlik güçlerinin de bu konuda çalışma yaparken Selçuk Belevi'deki kanlı olayın patladığı belirtildi.

  Vatandaşlar huzursuz

  SON gelişmeler bölgedeki vatandaşları da huzursuz ederken, yetkililerin önlem alması istendi. Konuya özel olarak eğilen Vali Alaaddin Yüksel de, ‘‘Yasadışı eğilimlerin güçlenmesine kesinlikle izin verilmeyecek’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı